Login Form

Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.

 

 

XXI Szkolny Konkurs Ortograficzny

 

 

 

W XXI Szkolnym Konkursie Ortograficznym udział wzięło 51 uczniów. Obecnością i udziałem w konkursie zaszczycili nas również: pan Zdzisław Króżel i pani Joanna Dziedziech. Niejeden uczeń może naszej dyrekcji pozazdrościć wiedzy ortograficznej. Tegoroczne dyktando, ułożone przez panie Halinę Styrczulę i Ewę Kowalczyk, dotyczyło czarnego piątku i szaleństwa zakupowego, zatem trzeba było przebrnąć przez hipermarkety, wizaże i wyprzedaże. Trudność zapisu razem lub osobno potęgowała u niektórych uczestników nieznajomość takich wyrażeń, jak: poniewczasie czy quasi-sprzedawca (kwazisprzedawca), które pojawiało się na przykład w formie „kwas  i  sprzedawca”… J

 

Najważniejsze jednak jest, że staramy się zachować czystość i poprawność polszczyzny. Konkurs organizowany od 21 lat zawsze skupia miłośników ojczystego języka i amatorów intelektualnej zabawy . A jeśli czasem błędów pojawi się zbyt dużo? No cóż, „dopóki żyje, błądzi człowiek”.

 

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

 

1 miejsce MONIKA GRUSZKA, 1 T

 

2 miejsce JAN GAJEWSKI, 3 I

 

3 miejsce ERNEST KOLBRECKI, 1 E

 

4 miejsce MAGDALENA DZIUBAS, 4 G

 

5 miejsce PAULINA SARNA, 3 T

 

6 miejsce PAULINA STASZEL, 1 E

 

GRATULUJEMY!   

Laureatów zapraszamy po nagrody i dyplomy w środę, 20 grudnia po 4. godzinie lekcyjnej do sali 23. Drugi, powiatowy etap konkursu odbędzie się 1 lutego 2018 roku. 

 

 


 

 
Powered by ZSHT!®.