Login Form

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.

 

 

„Hotelarz” na rzecz zakopiańskiego Hospicjum

 

 

 

 

 

Od czterech lat uczniowie Zespołu Szkół Hotelarsko Turystycznych w Zakopanem uczestniczą w kampanii społecznej „Drugie życie. Transplantacja – masz dar uzdrawiania”. Po raz drugi z rzędu szkolne działania zostały docenione przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Osób Dializowanych, organizatora kampanii. Uczniowie działający pod opieką nauczycieli, Pani Agaty Maraszewskiej i Pani Katarzyny Szurlej zdobyli główną nagrodę w małopolskiej edycji kampanii. Nagrodą jest czek o wartości tysiąca złotych, którą szkoła postanowiła przekazać na rzecz działającego w Zakopanem Hospicjum Jezusa Miłosiernego.

 

Uroczystość przekazania czeku odbyła się w dniu 20 grudnia br w świątecznej atmosferze, którą stworzyli pracownicy Hospicjum, kierowanym przez Panią Doktor Annę Węglarz. W spotkaniu przy choince, świątecznych łakociach i zapachu zbliżających się Świat uczestniczył Ks. Infułat Stanisław Olszówka oraz pracownicy Hospicjum, którzy przygotowali uroczystość dla uczniów naszej szkoły. Bardzo dziękujemy za dobre słowo, poczęstunek oraz wspaniałą atmosferę, która towarzyszyła spotkaniu.

 

Z ogromną przyjemnością przekazaliśmy naszą nagrodę na ręce osób, które podejmują tak szlachetną działalność. Czek, który przekazaliśmy, otrzymał od Pani Doktor Węglarz piękną nazwę -  „PRZYŁÓŻ DO RANY”... Pieniądze z nagrody Hospicjum postanowiło przeznaczyć na zakup materiałów opatrunkowych niezbędnych do opatrywania ran odleżynowych, które pojawiają się na ciałach pacjentów.

 

Mamy ogromną nadzieję, że przyczynimy się do tego, by czas Świąt Bożego Narodzenia był dla wszystkich pacjentów Hospicjum, czasem spokoju, nadziei, a przede wszystkim czasem pozbawionym bólu i cierpienia.

 

 

 

 

 

 
Powered by ZSHT!®.