Szkolne dni transplantacji w „Hotelarzu”

11 marca 2016

W Zespole Szkół Hotelarsko Turystycznych w Zakopanem odbyły się szkolne dni transplantacji, poprzedzone szeregiem ciekawych akcji, a w tym roku szkolnym związane z udziałem uczniów w kampanii „Drugie życie. Transplantacja – masz dar uzdrawiania”.

Uroczystość, która odbyła się w auli szkolnej w dniu 11 marca br, uświetnili swoją obecnością wspaniali Goście, którzy zaprezentowali zebranym ciekawe prelekcje na temat historii transplantacji, aspekty prawne i moralne dawstwa narządów i krwi. Wysłuchaliśmy wzruszające historie wspaniałych ludzi, którzy o transplantacji wiedzą bardzo dużo, ponieważ w swoim życiu jej doświadczyli. Historię swojego życia opowiedział nam Pacjent, który przeszedł przeszczep nerki od dawcy żywego a także Uczeń naszej szkoły, który oddał szpik kostny swojemu bratu, ratując jego życie. Zachwycił nas swoją wypowiedzią Honorowy Dawca Krwi, który zachęcał do ratowania ludzkiego życia w taki właśnie sposób.

Podczas uroczystości zostały wręczone uczniom – laureatom konkursów na najlepszy plakat oraz najlepszą prezentację multimedialną nt. transplantacji dyplomy i nagrody, które podobnie jak w latach poprzednich ufundowali – Bukovina Hotel Terma Spa, AquaPark Zakopane, Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury oraz Zakopiańskie Centrum Kultury, za co składamy serdeczne podziękowania.Laureatom obu konkursów gratulujemy.

Uroczystość zwieńczył występ szkolnej grupy teatralnej „ETAm”, który pozwolił nam na chwilę refleksji nad naszym życiem. Serdecznie dziękujemy naszym Gościom za udział w uroczystości oraz Uczniom, którzy z dużym zaangażowaniem włączają się każdego roku w szkolne działania promujące transplantację w ZSHT.


Happening – DRUGIE ŻYCIE w ZSHT

8 marca 2016

7 marca br uczniowie Zespołu Szkół Hotelarsko Turystycznych w Zakopanem w ramach kampanii „DRUGIE ŻYCIE. TRANSPLANTACJA – MASZ DAR UZDRAWIANIA”, w której biorą udział po raz kolejny, wyszli na zakopiańskie ulice, by promować ideę transplantacji. Z daleka widoczni, przebrani za narządy do przeszczepów, wzbudzali zaciekawienie przechodniów. Powodowali, że spacerujący ulicami naszego miasta, którym wręczali oświadczenia woli do świadomego podjęcia decyzji w zakresie własnych narządów, na chwilę zastanawiali się nad problemem transplantacji. Przechodząc przez zakopiańskie Krupówki słychać było rozmowy na temat idei kampanii.

Zachęcamy więc do chwili refleksji nad hasłem, które uświadamia nam, że każdy z nas posiada dar uzdrawiania…

Ciekawe strony

Szukaj na stronie

Archiwum