Szkolne Dni Transplantacji

14 marca 2018

W Zespole Szkół Hotelarsko Turystycznych w Zakopanem już po raz piaty z rzędu, odbyła się uroczystość podsumowująca Szkolne Dni Transplantacji. Zostali na nią zaproszeni specjalni goście, Pani Joanna Kołacz pielęgniarka oddziałowa zakopiańskiej stacji dializ, Pani Maria Lambrecht kierownik stacji krwiodawstwa oraz Pan Ryszard Gut, który przedstawił uczniom swoją historię życia związaną z transplantacją. Uroczystość uświetniła obecność przedstawicieli placówek, którym szkoła w poprzednich dwóch latach przekazała charytatywne czeki – nagrody główne w małopolskiej edycji kampanii „Drugie Życie. Transplantacja – masz dar uzdrawiania”. Obecna była Pani Helena Brzozowska – Dyrektor Specjalistycznego Szpitala Chorób Płuc w Zakopanem oraz pracownicy zakopiańskiego Hospicjum Jezusa Miłosiernego, z Panią Dr Anną Węglarz na czele.

Podczas uroczystości zostały wręczone nagrody laureatom dwóch konkursów, w ramach szkolnych działań kampanii. Składamy serdeczne podziękowania fundatorom nagród dla naszych uczniów, Spółce „Polskie Tatry”, Zakopiańskiemu Centrum Kultury, firmie „Bukovina” Hotel Terma Spa oraz Tatrzańskiej Agencji Rozwoju Promocji i Kultury.

Uroczystość zakończenia szkolnych dni transplantacji zwieńczył występ szkolnej grupy teatralnej „E-TAm”. W swym prostym choć wzruszającym przekazie ukazał zebranym ważne aspekty życia codziennego jak i to, że jeden podpis na małej karteczce, którą jest oświadczenie woli, może zmienić cały świat jednego człowieka i dać szansę na drugie życie.

 

« 1 z 2 »

Happening – DRUGIE ŻYCIE.

23 stycznia 2018

Kampania „Drugie życie” po raz piąty w Hotelarzu.

 

Stało się już tradycją, że uczniowie zakopiańskiego Hotelarza włączają się w kampanię społeczną „Drugie życie. Transplantacja – masz dar uzdrawiania”. Po raz piąty uczniowie zagościli na ulicach miasta, by promować ideę transplantacji, poprzez uświadamianie przechodniom znaczenia dawstwa narządów, rozdając też oświadczenia woli.

Działania szkoły zostają zauważane przez organizatorów kampanii w kolejnych latach. Uczniowie dwa lata z rzędu za propagowanie tak ważnej idei zostali nagrodzeni główną nagrodą kampanii, tj czekami charytatywnymi, które z ogromną przyjemnością przekazali w 2016 roku na rzecz działającej w Szpitalu Specjalistycznym Chorób Płuc na Gładkiem, Fundacji Pomocy Transplantologii a w roku 2017 roku Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem.

Z ogromnym zapałem uczniowie zakopiańskiego Zespołu Szkół Hotelarsko Turystycznych przystąpili do działań w bieżącym roku szkolnym, mając nadzieję, że przyczynią się do uświadamiania ludziom znaczenia hasła kampanii, które głosi, że każdy posiada dar uzdrawiania.

 


Przekazanie czeku na rzecz zakopiańskiego Hospicjum

20 grudnia 2017

„Hotelarz” na rzecz zakopiańskiego Hospicjum

 

Od czterech lat uczniowie Zespołu Szkół Hotelarsko Turystycznych w Zakopanem uczestniczą w kampanii społecznej „Drugie życie. Transplantacja – masz dar uzdrawiania”. Po raz drugi z rzędu szkolne działania zostały docenione przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Osób Dializowanych, organizatora kampanii. Uczniowie działający pod opieką nauczycieli, Pani Agaty Maraszewskiej i Pani Katarzyny Szurlej zdobyli główną nagrodę w małopolskiej edycji kampanii. Nagrodą jest czek o wartości tysiąca złotych, którą szkoła postanowiła przekazać na rzecz działającego w Zakopanem Hospicjum Jezusa Miłosiernego.

Uroczystość przekazania czeku odbyła się w dniu 20 grudnia br w świątecznej atmosferze, którą stworzyli pracownicy Hospicjum, kierowanym przez Panią Doktor Annę Węglarz. W spotkaniu przy choince, świątecznych łakociach i zapachu zbliżających się Świat uczestniczył także Ks. Infułat Stanisław Olszówka oraz pracownicy Hospicjum, którzy przygotowali uroczystość dla uczniów naszej szkoły. Bardzo dziękujemy za dobre słowo, poczęstunek oraz wspaniałą atmosferę, która towarzyszyła spotkaniu.

Z ogromną przyjemnością przekazaliśmy naszą nagrodę na ręce osób, które podejmują tak szlachetną działalność. Czek, który przekazaliśmy, otrzymał od Pani Doktor Węglarz piękną nazwę –  „PRZYŁÓŻ DO RANY”… Pieniądze z nagrody Hospicjum postanowiło przeznaczyć na zakup materiałów opatrunkowych, niezbędnych do opatrywania ran odleżynowych, które pojawiają się na ciałach pacjentów.

Mamy ogromną nadzieję, że przyczynimy się do tego, by czas Świąt Bożego Narodzenia był dla wszystkich pacjentów Hospicjum, czasem spokoju, nadziei, a przede wszystkim czasem pozbawionym bólu i cierpienia.

 


Szkolne Dni Transplantacji

15 marca 2017

W bieżącym roku szkolnym, uczniowie wraz z nauczycielami Zespołu Szkół Hotelarsko Turystycznych w Zakopanem, po raz kolejny włączyli się w kampanię „DRUGIE ŻYCIE. TRANSPLANTACJA – MASZ DAR UZDRAWIANIA”.

 

W ramach kampanii podjęliśmy w ciągu trwania roku szkolnego wiele działań związanych z promowaniem idei transplantacji, takich jak szkolne akcje krwiodawstwa, pozyskiwanie potencjalnych dawców szpiku kostnego, szkolny happening, podczas którego rozdawaliśmy na ulicach Zakopanego „oświadczenia woli”, szkolny konkurs na temat życia i osiągnięć medycznych Profesora Zbigniewa Religi oraz szkolny konkurs na okolicznościowy plakat.

 

15 marca 2017r. w naszej szkole, już po raz czwarty z rzędu, odbyła się uroczystość podsumowująca Szkolne Dni Transplantacji. Zostali na nią zaproszeni specjalni goście, Pani Joanna Kołacz pielęgniarka oddziałowa zakopiańskiej stacji dializ, Pani Maria Lambrecht kierownik stacji krwiodawstwa, Pan Grzegorz Jóźkiewicz honorowy krwiodawca oraz Grzegorz Grela absolwent naszej szkoły, który przedstawił zebranym rodzinną historię związaną z przeszczepem. Każda z tych osób przedstawiła zebranym cenne informacje na temat transplantacji. Jedni ujmowali historię transplantacji, inni aspekty prawne i moralne dawstwa narządów oraz krwi. Mieliśmy też okazję przekonać się, że „transplantologia” to nie tylko trudne słowo ale dar, który ratuje ludzkie życie; bywa, że dotyczy ludzi, którzy żyją obok nas…

Podczas uroczystości zostały również wręczone nagrody laureatom dwóch zorganizowanych przez nas konkursów, w ramach szkolnych działań kampanii. Składamy serdeczne podziękowania fundatorom nagród dla naszych uczniów, Spółce „Polskie Tatry”, Zakopiańskiemu Centrum Kultury, firmie „Bukowina” Hotel Terma Spa oraz Tatrzańskiej Agencji Rozwoju Promocji i Kultury.

Uroczystość zakończenia szkolnych dni transplantacji zwieńczył występ szkolnej grupy teatralnej „E-TAm”. W swym prostym choć wzruszającym przekazie ukazał zebranym ważne aspekty życia codziennego jak i to, że jeden podpis na małej karteczce, którą jest oświadczenie woli, może zmienić cały świat jednego człowieka i dać szansę na drugie życie.

Pragniemy zaznaczyć, że ubiegłoroczne działania Zespołu Szkół Hotelarsko Turystycznych w ramach kampanii „Drugie życie. Transplantacja – masz dar uzdrawiania” zostały uhonorowane jedną z trzech równorzędnych nagród głównych w województwie małopolskim. Nagrodą, którą stanowi czek o wartości tysiąca złotych, obdarowaliśmy Podhalańską Filię Fundacji Pomocy Transplantologii z siedzibą w Zakopanem. Składamy przy tej okazji ogromne podziękowania naszej wspaniałej młodzieży, która chętnie podejmuje działania w ramach kampanii w każdym roku szkolnym. Mam przy tej okazji przeświadczenie, że wszyscy wspaniale rozumiemy, że razem możemy wiele.

 


Happening – DRUGIE ŻYCIE.

9 marca 2017

9 marca br uczniowie Zespołu Szkół Hotelarsko Turystycznych w Zakopanem wyszli na ulice naszego miasta, by w ramach ogólnopolskiej kampanii „DRUGIE ŻYCIE. TRANSPLANTACJA – MASZ DAR UZDRAWIANIA”, w której biorą udział po raz czwarty, promować ideę transplantacji. Choć aura nie sprzyjała, jednak w dobrych nastrojach, widoczni z daleka, przebrani za narządy do przeszczepów, wzbudzali zaciekawienie przechodniów. Jak co roku mocno zaangażowani w promowanie idei transplantacji w naszym regionie, rozmawiali z ludźmi eksponując hasło kampanii. Rozdawali oświadczenia woli, których świadome posiadanie może przyczynić się do uratowania ludzkiego życia.

Zachęcamy więc do chwili refleksji nad hasłem, które uświadamia nam, że każdy z nas posiada dar uzdrawiania…

« 1 z 2 »

Szkolne dni transplantacji w „Hotelarzu”

11 marca 2016

W Zespole Szkół Hotelarsko Turystycznych w Zakopanem odbyły się szkolne dni transplantacji, poprzedzone szeregiem ciekawych akcji, a w tym roku szkolnym związane z udziałem uczniów w kampanii „Drugie życie. Transplantacja – masz dar uzdrawiania”.

Uroczystość, która odbyła się w auli szkolnej w dniu 11 marca br, uświetnili swoją obecnością wspaniali Goście, którzy zaprezentowali zebranym ciekawe prelekcje na temat historii transplantacji, aspekty prawne i moralne dawstwa narządów i krwi. Wysłuchaliśmy wzruszające historie wspaniałych ludzi, którzy o transplantacji wiedzą bardzo dużo, ponieważ w swoim życiu jej doświadczyli. Historię swojego życia opowiedział nam Pacjent, który przeszedł przeszczep nerki od dawcy żywego a także Uczeń naszej szkoły, który oddał szpik kostny swojemu bratu, ratując jego życie. Zachwycił nas swoją wypowiedzią Honorowy Dawca Krwi, który zachęcał do ratowania ludzkiego życia w taki właśnie sposób.

Podczas uroczystości zostały wręczone uczniom – laureatom konkursów na najlepszy plakat oraz najlepszą prezentację multimedialną nt. transplantacji dyplomy i nagrody, które podobnie jak w latach poprzednich ufundowali – Bukovina Hotel Terma Spa, AquaPark Zakopane, Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury oraz Zakopiańskie Centrum Kultury, za co składamy serdeczne podziękowania.Laureatom obu konkursów gratulujemy.

Uroczystość zwieńczył występ szkolnej grupy teatralnej „ETAm”, który pozwolił nam na chwilę refleksji nad naszym życiem. Serdecznie dziękujemy naszym Gościom za udział w uroczystości oraz Uczniom, którzy z dużym zaangażowaniem włączają się każdego roku w szkolne działania promujące transplantację w ZSHT.


Happening – DRUGIE ŻYCIE w ZSHT

8 marca 2016

7 marca br uczniowie Zespołu Szkół Hotelarsko Turystycznych w Zakopanem w ramach kampanii „DRUGIE ŻYCIE. TRANSPLANTACJA – MASZ DAR UZDRAWIANIA”, w której biorą udział po raz kolejny, wyszli na zakopiańskie ulice, by promować ideę transplantacji. Z daleka widoczni, przebrani za narządy do przeszczepów, wzbudzali zaciekawienie przechodniów. Powodowali, że spacerujący ulicami naszego miasta, którym wręczali oświadczenia woli do świadomego podjęcia decyzji w zakresie własnych narządów, na chwilę zastanawiali się nad problemem transplantacji. Przechodząc przez zakopiańskie Krupówki słychać było rozmowy na temat idei kampanii.

Zachęcamy więc do chwili refleksji nad hasłem, które uświadamia nam, że każdy z nas posiada dar uzdrawiania…

Ciekawe strony

Szukaj na stronie

Archiwum