Szkolne Dni Transplantacji

14 marca 2018

W Zespole Szkół Hotelarsko Turystycznych w Zakopanem już po raz piaty z rzędu, odbyła się uroczystość podsumowująca Szkolne Dni Transplantacji. Zostali na nią zaproszeni specjalni goście, Pani Joanna Kołacz pielęgniarka oddziałowa zakopiańskiej stacji dializ, Pani Maria Lambrecht kierownik stacji krwiodawstwa oraz Pan Ryszard Gut, który przedstawił uczniom swoją historię życia związaną z transplantacją. Uroczystość uświetniła obecność przedstawicieli placówek, którym szkoła w poprzednich dwóch latach przekazała charytatywne czeki – nagrody główne w małopolskiej edycji kampanii „Drugie Życie. Transplantacja – masz dar uzdrawiania”. Obecna była Pani Helena Brzozowska – Dyrektor Specjalistycznego Szpitala Chorób Płuc w Zakopanem oraz pracownicy zakopiańskiego Hospicjum Jezusa Miłosiernego, z Panią Dr Anną Węglarz na czele.

Podczas uroczystości zostały wręczone nagrody laureatom dwóch konkursów, w ramach szkolnych działań kampanii. Składamy serdeczne podziękowania fundatorom nagród dla naszych uczniów, Spółce „Polskie Tatry”, Zakopiańskiemu Centrum Kultury, firmie „Bukovina” Hotel Terma Spa oraz Tatrzańskiej Agencji Rozwoju Promocji i Kultury.

Uroczystość zakończenia szkolnych dni transplantacji zwieńczył występ szkolnej grupy teatralnej „E-TAm”. W swym prostym choć wzruszającym przekazie ukazał zebranym ważne aspekty życia codziennego jak i to, że jeden podpis na małej karteczce, którą jest oświadczenie woli, może zmienić cały świat jednego człowieka i dać szansę na drugie życie.

 

« 1 z 2 »

Happening – DRUGIE ŻYCIE.

23 stycznia 2018

Kampania „Drugie życie” po raz piąty w Hotelarzu.

 

Stało się już tradycją, że uczniowie zakopiańskiego Hotelarza włączają się w kampanię społeczną „Drugie życie. Transplantacja – masz dar uzdrawiania”. Po raz piąty uczniowie zagościli na ulicach miasta, by promować ideę transplantacji, poprzez uświadamianie przechodniom znaczenia dawstwa narządów, rozdając też oświadczenia woli.

Działania szkoły zostają zauważane przez organizatorów kampanii w kolejnych latach. Uczniowie dwa lata z rzędu za propagowanie tak ważnej idei zostali nagrodzeni główną nagrodą kampanii, tj czekami charytatywnymi, które z ogromną przyjemnością przekazali w 2016 roku na rzecz działającej w Szpitalu Specjalistycznym Chorób Płuc na Gładkiem, Fundacji Pomocy Transplantologii a w roku 2017 roku Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem.

Z ogromnym zapałem uczniowie zakopiańskiego Zespołu Szkół Hotelarsko Turystycznych przystąpili do działań w bieżącym roku szkolnym, mając nadzieję, że przyczynią się do uświadamiania ludziom znaczenia hasła kampanii, które głosi, że każdy posiada dar uzdrawiania.

 

Ciekawe strony

Szukaj na stronie

Archiwum