Happening – transplantacja w ZSHT

24 kwietnia 2015


Szkolny konkurs „Profesor Zbigniew Religa – życie i osiągnięcia medyczne”

22 kwietnia 2015


Uroczystość zakończenia tegorocznych szkolnych dni transplantologii

27 marca 2015

W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczyciela biologii i chemii, Pani Agaty Maraszewskiej oraz pedagoga szkolnego, Pani Katarzyny Szurlej, od września prowadzili szereg działań, których założeniem jest propagowanie idei transplantologii w szkole i w środowisku.

Zwieńczeniem tych działań była uroczystość szkolna w dniu 27 marca br, która odbyła się w auli szkolnej.


Happening – DAR ŻYCIA

26 marca 2015

Przykładem poprzedniego roku szkolnego, realizując tegoroczne działania w zakresie transplantologii, wyszliśmy na ulice Zakopanego. Przebrani za narządy do przeszczepów, rozmawialiśmy z przechodniami nt idei transplantologii oraz rozdawaliśmy oświadczenia woli. Mamy nadzieję, że udało nam się dotrzeć do wielu osób, które świadome tak ważnego problemu, będą mogły być może w swoim życiu podjąć świadomie i zgodnie z własnym sumieniem ważną życiową decyzję.

mgr Katarzyna Szurlej


Szkolny konkurs „Profesor Zbigniew Religa – życie i osiągnięcia medyczne”

3 marca 2015

W dniu 3 marca br odbył się w naszej szkole konkurs, w którym sprawdzana była wiedza uczniów na temat życia, działalności oraz osiągnięć medycznych profesora Zbigniewa Religi. Do konkursu zgłosili się uczniowie klas I B, I E, 1 G1 i 1 T, którzy pracowali w dwuosobowych zespołach. Wszystkie zespoły przystępujące do konkursu musiały zdobyć niezbędną wiedzę z życia najwybitniejszego dotychczas polskiego kardiochirurga, Profesora Zbigniewa Religi.


Kontynuujemy działania z poprzedniego roku

28 lutego 2015

W roku szkolnym 2013/2014 szkoła brała udział w kampanii „Drugie życie. Transplantacja – masz dar uzdrawiania” pod patronatem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Osób Dializowanych. W bieżącym roku szkolnym Stowarzyszenie nie rekrutuje do kampanii szkół województwa małopolskiego, jednak uczniowie Zespołu Szkół Hotelarsko Turystycznych w Zakopanem włączają się w pomoc osobom oczekującym na przeszczep, dlatego też podejmujemy działania związane z propagowaniem w środowisku idei transplantologii. W roku szkolnym 2014/2015 działamy pod hasłem „Drugie życie”.

Ciekawe strony

Szukaj na stronie

Archiwum