22. Finał WOŚP

22 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy „Na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów’.

Kolejny finał WOŚP już za nami!

Kwestowało na całym Podhalu i na wszystkich ulicach naszego miasta 140 wolontariuszy, w tym 95 uczniów i uczennic ZSHT. Do naszego sztabu, podobnie jak w ubiegłych latach, dołączyli uczniowie z ZSB i gimnazjaliści Szkoły Artystycznej oraz panie z Zakładu Kosmetycznego Orchidea i Salonu Fryzjerskiego Fryzjerkowo.

Sztab miał swoją siedzibę w auli szkolnej, gdzie zmarznięci i zmęczeni wolontariusze mogli się posilić, ogrzać i odpocząć. Niektórzy z nich ponownie wyruszali na ulice Zakopanego i kwestowali do końca czyli do godz. 20.00.

Pogoda nie sprzyjała kwestującym, jednak nikt nie narzekał. Wszyscy spisali się na medal!

Dużo pozytywnych emocji było przy otwieraniu puszek i liczeniu pieniążków. Doliczyliśmy się prawie 50 000 zł. Dokładna kwota jaką wpłacimy na konto fundacji WOŚP będzie znana dopiero za 3 tygodnie, po przeliczeniu w banku.

Sponsorem poczęstunku była SPÓŁDZIELNIA UCZNIOWSKA WINIEN MA oraz panie nauczycielki, które co roku przynoszą domowe ciasta i ciasteczka oraz pomagają przy liczeniu kasy.

Serdecznie dziękuję za pomoc i zaangażowanie moim koleżankom: Agacie, Alinie, Basi, Dominice, Ewce, Joasi, Karolinie, Kindze, Małgosi oraz panu Konradowi oraz Spółdzielni Uczniowskiej.

Na zakończenie zacytuję słowa J. Owsiaka

Dziękujemy za olbrzymią dawkę optymizmu, wytrwałość mimo zimowej pogody, kosmiczna energię, wytrwałość, a przede wszystkim za radość. Będziemy mogli kupić sprzęt medyczny ratujący życie i leczący wiele osób, a także podzielić się wiarą, że ludzie mogą być piękni, wspaniałomyślni, pomocni i pełni przyjacielskiego ducha” .

Szef sztabu

Ewa Brzęk