24. Finał WOŚP

Pediatria i godna opieka ludzi w podeszłym wieku”

Kolejny finał WOŚP już za nami!

Kwestowało na całym Podhalu i na wszystkich ulicach naszego miasta 75 wolontariuszy, w tym 51 uczniów i uczennic ZSHT. Do naszego sztabu, podobnie jak w ubiegłych latach, dołączyli wolontariusze ze Szkoły Artystycznej i Betlejem oraz panie z Zakładu Kosmetycznego Orchidea i Salonu Fryzjerskiego Fryzjerkowo.

Sztab miał swoją siedzibę w auli szkolnej, gdzie zmarznięci i zmęczeni wolontariusze mogli się posilić, ogrzać i odpocząć. W sztabie wymieniali się uwagami na temat ludzkiej natury – bowiem niektórzy ofiarodawcy byli niezwykle sympatyczni, inni – zdecydowanie mniej, a i zdarzali się też wrogo do nich nastawieni turyści. Niektórzy z wolontariuszy ponownie wyruszali na ulice Zakopanego i kwestowali do końca czyli do godz. 20.00.

Pogoda nie sprzyjała kwestującym, jednak nikt nie narzekał. Wszyscy spisali się na medal!

Dużo pozytywnych emocji było przy otwieraniu puszek i liczeniu pieniążków. Doliczyliśmy się ponad 43841 zł. Dokładna kwota jaką wpłacimy na konto fundacji WOŚP będzie znana dopiero po przeliczeniu w banku i wpłacie z licytacji, która trwa w bibliotece.

Najcięższą puszkę, bo zawierającą prawie 4000 zł, przyniosła do sztabu Kasia Chyc z kl. 4 T.

Sponsorami poczęstunku dla wolontariuszy była Spółdzielnia Uczniowska WINIEN, MA, biblioteka szkolna, pan Patryk Burnicki z restauracji Dworek Bawarski, pani Gut – Mostowy oraz nauczyciele, którzy co roku przynoszą do sztabu domowe ciasta i ciasteczka oraz pomagają przy liczeniu kasy.

Serdecznie dziękuję za pomoc i zaangażowanie Panu dyrektorowi Zdzisławowi Króżlowi, pani Joannie Dziedziech, pani Barbarze Łętowskiej oraz moim koleżankom z pracy : Agacie, Alinie, Basi, Dominice, Ewce i panu Markowi.

Na zakończenie zacytuję słowa Jurka Owsiaka

Dziękujemy za olbrzymią dawkę optymizmu, wytrwałość mimo zimowej pogody, kosmiczną energię, a przede wszystkim za radość. Będziemy mogli kupić sprzęt medyczny ratujący życie i leczący wiele osób, a także podzielić się wiarą, że ludzie mogą być piękni, wspaniałomyślni, pomocni i pełni przyjacielskiego ducha” .

Szef sztabu

Ewa Brzęk