Wystawa „Święty Papież”

Kanonizacja Jana Pawła II odbyła się 27 kwietna 2014 w Watykanie na Placu Świętego Piotra.

Z okazji kanonizacji Jana Pawła II otwarto w czytelni szkolnej wystawę poświęconą Ojcu Świętemu, który zaszczycił nasze miasto swoją obecnością podczas V pielgrzymki do Polski w czerwcu 1997 roku.

Organizatorem wystawy (28 -30 kwietnia 2014) były panie bibliotekarki.

Na wystawie zaprezentowano książki Karola Wojtyły i Jana Pawła II oraz wydawnictwa poświęcone polskiemu papieżowi i specjalne wydania czasopism.

Wystawa składała się z kilku działów. W pierwszym z nich znalazły się pięknie wydane poezje Karola Wojtyły i książki Jana Pawła II. (czytaj więcej o twórczości). W kolejnym dziale wystawy wyeksponowano piękne albumy poświęcone biografii i pielgrzymkom do Polski naszego papieża.

W centralnym miejscu wystawy znalazły się książki Pawła Juchniewicza pt. Cuda Jana Pawła II. Po śmierci Ojca Świętego na całym świecie pojawiły się doniesienia o cudach, których doświadczyli ludzie mający z nim kontakt za życia. Zaczęły również napływać świadectwa o uzdrowieniach i innych łaskach przypisywanych wstawiennictwu Jana Pawła II po Jego odejściu z tego świata. Książka Cuda Jana Pawła II to zapis takich sytuacji. Jej autor dotarł do osób, które są przekonane, że modlitwa papieska wyprosiła im uzdrowienie.

Organizatorki wystawy serdecznie dziękują księdzu Mariuszowi i nauczycielom za udostępnienie swoich prywatnych zbiorów.