23. Finał WOŚP

Jest na świecie jeden zawód, jedno powołanie. Być dobrym dla drugiego człowieka, być ludziom ku pomocy”

11 stycznia 2015 roku odbył się 23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem pieniądze były zbierane na diagnostykę w pediatrii, onkologii i kardiologii oraz na godną opiekę ludzi w podeszłym wieku.

Jak co roku zakopiański sztab WOŚP znajdował się w Zespole Szkół Hotelarsko Turystycznych. I – jak co roku – dopisała nasza wyjątkowa młodzież. Pieniądze do puszek zbierało 131 wolontariuszy, w tym 9 z Budowlanki, 16 gimnazjalistów z Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej, a pozostali (105 !) to uczniowie klas technikum i klas zawodowych w ZSHT. Mimo mrozu i niekorzystnej aury (ślizgawicy na chodnikach, która… pozbawiła równowagi niejednego ofiarnego „zbieracza”) zebraliśmy ponad 36 tysięcy złotych. Niektórzy wolontariusze kilkakrotnie wracali do sztabu, by ogrzać się i posilić, a potem znowu wyruszyć po pieniążki. Tu – w auli ZSTH – również jak co roku panowała niemal rodzinna atmosfera.

Dlatego bardzo dziękujemy tegorocznym sponsorom: Spółdzielni Uczniowskiej Winien-Ma w ZSHT, Karczmie Przy młynie i Pani Bożenie Gut Mostowy, PSS Społem, Radzie Szkoły i nauczycielom ZSHT oraz ZSB, którzy nie tylko przynieśli własne wypieki, ale też pracowali w sztabie do późnych godzin wieczornych.

I oczywiście bardzo dziękujemy wszystkim wolontariuszom!