25. Finał WOŚP

Jest na świecie jeden zawód, jedno powołanie.

Być dobrym dla drugiego człowieka, być ludziom ku pomocy”

15 stycznia 2017 roku odbył się 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem pieniądze były zbierane na pediatrię i na godną opiekę seniorów.

Jak co roku zakopiański sztab WOŚP znajdował się w Zespole Szkół Hotelarsko Turystycznych. I – jak co roku – dopisała nasza wyjątkowa młodzież. Pieniądze do puszek zbierało 96 wolontariuszy, w tym 2 z Budowlanki, 29 uczniów z Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej, 4 z LO, a pozostali (61!) to uczniowie klas technikum w ZSHT. Również panie z Salonu Fryzjerskiego „Hair Design” i Studia „Orchidea” kwestowały i pracowały dla WOŚP. Aura tym razem okazała się dość łaskawa, a mieszkańcy, turyści i narciarze wrażliwi na drugiego człowieka i jego potrzeby. Dzięki ich hojności zebraliśmy ponad 86621,97 złotych. Niektórzy wolontariusze kilkakrotnie wracali do sztabu, by ogrzać się i posilić, a potem znowu wyruszyć po pieniążki. Tu – w auli ZSHT – również jak co roku panowała niemal rodzinna atmosfera.

Dlatego bardzo dziękujemy tegorocznym sponsorom, dzięki którym mogliśmy przygotować poczęstunek dla dzielnych wolontariuszy: Spółdzielni Uczniowskiej Winien-Ma w ZSHT, Karczmie Przy młynie i Pani Bożenie Gut Mostowy, Społem sp. z o.o. , Radzie Rodziców z POSA, nauczycielom ZSHT , którzy nie tylko przynieśli własne wypieki, ale też pracowali w sztabie do późnych godzin wieczornych. Również piekarni Karpiel i piekarni Zaremba jesteśmy bardzo wdzięczni za kanapki i pizze.

Podczas 25 WOŚP zebrał 105 570 801,49 PLN

I oczywiście serdecznie dziękujemy dyrekcji szkoły i wszystkim wspaniałym wolontariuszom.

Koordynatorzy:

Ewa Brzęk i Barbara Deskiewicz