Wystawa z okazji Światowego Dnia Książki

23 kwietnia obchodzony był Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Święto nawiązuje do starej katalońskiej tradycji, zgodnie z którą w dniu św. Jerzego zakochani wręczali sobie upominki w postaci książki i róży.

Wystawę pt. Z historii książki. Od glinianej tabliczki do e-booka zorganizowano w czytelni w celu promowania książki i czytelnictwa, a także zainteresowania uczniów ciekawostkami z historii piśmiennictwa. Część materiałów zaczerpnięto ze strony „Wirtualna historia książki i bibliotek”.

Dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyły się eksponaty na stoliku „pisarza”, gdzie można było obejrzeć ozdobne papeterie, stare kałamarze, gęsie pióra i pióra ze stalówką, wieczne pióra, a także przypomnieć sobie, jak powstają kleksy i czym je osuszyć?! I oczywiście sprawdzić, czemu konieczne było lakowanie i spróbować zalakować kopertę.

Wpisy gęsim piórem do księgi pamiątkowej, sprawiły naszym uczniom wielką frajdę.

Organizatorzy wystawy dziękują koleżankom za wypożyczenie swoich cennych, starych książek (najstarsza z 1789r.), pamiątek z Egiptu czyli ręcznie malowanych papirusów, a także czytników e-book.

bibliotekarki
Ewa Brzęk
Barbara Deskiewicz