A Decrease font size. A Reset font size. A Increase font size.

Zespół Szkół Hotelarsko Turystycznych – Zespół Szkół Hotelarsko Turystycznych

Regulaminy rekrutacji do

SZKOŁY i INTERNATU

nasza szkoła

organizacje

Aktualności

PROJEKT PARK GÓRSKA WĘDRÓWKA ZWYCIĘŻYŁ W KONKURSIE „BĄDŹ NOWOCZESNYM PRZEDSIĘBIORCĄ W SWOJEJ OJCZYŹNIE”

Wielki sukces uczennic: Weroniki Pańszczyk, Weroniki Stachoń-Groblowy oraz Zuzanny Mrugały z kl. IV technik organizacji turystyki, które pod opieką Pani Barbary Nowaczyk przygotowały projekt struktury biznesplanu wg modelu Business Model Canvas.

 

Projekt Park Górska Wędrówka zajął I miejsce w konkursie !!!

zorganizowanym przez Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie oraz Małopolską  Agencją Rozwoju Regionalnego pod honorowym patronatem Witolda Kozłowskiego – Marszałka Województwa Małopolskiego. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Oświęcimiu po konferencji „Biznes i zarządzanie – praktyczny wymiar nauczania przedsiębiorczości”. Nagrodą główną jest wyjazd edukacyjny do Brukseli dla laureatów wraz z opiekunem. Drugi zespół, również pod przewodnictwem Pani Barbary Nowaczyk, w składzie: Weronika Zawadzka z kl. I oraz Justyna Kos i Gabriela Bobak z kl. II technik ekonomista otrzymał wyróżnienie w tym samym konkursie za projekt Zdrowy start z Lovetering. Serdecznie gratulujemy!!!

(więcej…)


Zakończenie praktyk w Szwecji

Zakończyła się 3 tygodniowa przygoda w Szwecji. Młodzież Zespołu Szkół Hotelarsko Turystycznych brała udział w praktykach zagranicznych w przedsiębiorstwach w Malmo i Lund w Szwecji w ramach projektu Erasmus + (numer projektu 2022-1-PL01-KA121-VET-000055623).

Do Szwecji wyruszyliśmy z Zakopanego 23.04.2023 roku, przez Kraków z którego wylecieliśmy samolotem do Kopenhagi w Danii. Z lotniska w Kopenhadze odebrał nas bus i przewiózł do Malmo.
(więcej…)


wybór oferty – monitor dotykowy

Dokonano wyboru oferty na zakup monitora dotykowego.

Do pogrania: protokół


wybór oferty – laptopy

Dokonano wyboru oferty na zakup laptopów.

Do pobrania: protokół


Jubileusz 30-lecia Podhalańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Podhalański Uniwersytet Trzeciego Wieku w Zakopanem dnia 22 maja 2023roku  obchodził uroczyście jubileusz  30 – lecia w Kinie „ Sokół”

Młodzież z klasy 2G zapewniła obsługę kelnerską w czasie tej uroczystości .

s. Bogusława Fijołek

 

 

(więcej…)


Obóz szkoleniowym zorganizowany przez 21 Brygadę Strzelców Podhalańskich

W dniach 24-28 kwietnia 2023r. uczniowie klas mundurowych wzięli udział w obozie szkoleniowym zorganizowanym przez 21 Brygadę Strzelców Podhalańskich.

Kadeci uczyli się pracy na kompasie i mapie, odbyli marsz na azymut. Zapoznali się z indywidualnym wyposażeniem żołnierza oraz zachowaniem na polu walki. Poznali techniki wspinaczkowe oraz zasady udzielania pomocy i poruszania się na polu walki. Zapoznali się z postawami strzeleckimi, szykami piechoty, sygnałami dowodzenia. Brali udział w zajęciach z prowadzenia walki w budynkach.

Ostatniego wieczoru odbyło się pożegnalne ognisko.

Wyjazd był pełen wrażeń i nauki przydatnych umiejętności.

Kadeci wrócili bardzo zadowoleni (więcej…)


Jak klasa 3I poznawała tajniki druku 3D

Z której strony by nie spojrzeć, to maj naprawdę dopisał w tym roku (przynajmniej do czasu). Nawet maturzyści, którzy do tej pory świata poza egzaminami nie widzieli, w końcu musieli zauważyć tą jakże słoneczną pogodę. Parafrazując klasyka – w tych pięknych okolicznościach przyrody, klasa 3I razem ze swoim wychowawcą Panem Adrianem Zającem postanowiła wybrać się 11 i 18 maja w ramach lekcji informatyki hen daleko, bo aż na wschodni brzeg Krupówek. Tam to strudzonych wędrowców przygarnął pod swój dach Oddział dla Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zakopanem. W nagrodę za dotarcie do celu spaceru (by nie umniejszać rangi wydarzenia powinno użyć się raczej określenia – podróży) uczniowie wzięli udział w zajęciach wprowadzających w tajniki sztuki druku 3D. Naszą przewodniczka po tych jakże ciekawych, lecz nadal nieznanych nam wodach była najsympatyczniejsza Pani bibliotekarka w tej część globu – Pani Sabina Zając 🙂

W czasie spotkania mogliśmy posłuchać nie tylko o podstawach drukowania w 3 wymiarach, lecz także o wręcz nieskończonych możliwościach jakie daje nam ta technologia. Poznaliśmy kolejne metody druku wraz z ich przeznaczeniem, a co najważniejsze mając do dyspozycji drukarkę FlashForge Creator Pro 2 mogliśmy zobaczyć wszystkie opisywane elementy na własne oczy. Gdy wybrzmiały już wszystkie pytania, włącznie z tym, czy można drukarkę pożyczyć lub zabrać do domu przyszła pora na okiełznanie tego „potwora”. W części warsztatowej uczniowie zapoznawali się z obsługą narzędzia Tinkercad, które pozwala na tworzenie modeli 3D przeznaczonych do druku. Stworzony obiekt musi być odpowiednio dopasowany do możliwości danego modelu drukarki, materiału z którego ma powstać, a także prawidłowo przygotowany do samego procesu wydruku.

Wyposażeni w tę wiedzę uczniowie otrzymali zadanie domowe, w którym musieli nie tylko wykorzystać świeżo przyswojone informacje, lecz także zaprzęgnąć do pracy pierwiastek swojej osobowości zwany kreatywnością. Polegało ono na stworzeniu figurki do gry planszowej „Brzdęk! Nie drażnij smoka” przedstawiającej jedną z postaci bohaterów np. wojownika, maga, druida, złodzieja lub też samego smoka. Istnieje szansa, że najlepsze projekty mogą zostać wydrukowane, a możliwość zagrania we wspomnianą grę z użyciem pionków własnego projektu jest doprawdy uczuciem jedynym w swoim rodzaju. Mamy nadzieje, że nasze szkolne ścieżki edukacyjne nieraz jeszcze zaprowadzą nas w te jakże gościnne progi.

Adrian Zając

(więcej…)


POŻEGNANIE MATURZYSTÓW 2023

Trwają egzaminy dojrzałości  – nieustannie trzymamy kciuki za maturzystów 2023, ale ciągle jeszcze wspominamy uroczystość zakończenia roku szkolnego, która odbyła się w naszej szkole 28 kwietnia. Były oczywiście tradycyjne nagrody za świadectwa z wyróżnieniem i za wyjątkowe osiągnięcia w różnych dziedzinach. Maturzyści dziękowali uczącym za … doprowadzenie do wodopoju i ogromną wyrozumiałość – zatem oficjalne pożegnanie odbyło jak zawsze uroczyście i  podniośle!

W części artystycznej wszyscy mogli obejrzeć kabaretowy spektakl o losach naszych absolwentów w krzywym nieco zwierciadle i widzianych oczyma bardzo już leciwych nauczycielek,  z sentymentem wspominających swoich dawnych wychowanków. Zachwyciło niezwykłe wykonanie piosenek:  Nie mamy nic – przez panią Dziewońską – Kachnic oraz Przyjdzie taki dzień – Ewelina Świder z  akompaniamentem gitarowym Izy Machowskiej oraz Elżbiety Skorusy. W role emerytowanych nauczycielek wcieliły się panie Małgorzata Bachleda-Księdzularz, Ewa Kowalczyk, Halina Styrczula i Katarzyna Dziewońska Kachnic, a pani Joanna Dziedziech odegrała rolę woźnej sprzątającej i omiatającej teren wokół dyrekcji. Wszyscy aktorzy – młodzi i trochę starsi – rozbawili widzów, sami bawiąc się doskonale podczas występu. (więcej…)


Zespół Szkół
Hotelarsko Turystycznych

ul. Partyzantów 1/5
34-500 Zakopane

tel. 18 20 66 846

NUMER KONTA - SZKOŁA:
59 8821 0009 0000 0003 0065 0002

NUMER KONTA - FUNDUSZ RADY SZKOŁY:
87 1600 1042 1843 9812 5000 0001

e-mail: sekretariat@zsht.pl