A Decrease font size. A Reset font size. A Increase font size.

Zespół Szkół Hotelarsko Turystycznych – Zespół Szkół Hotelarsko Turystycznych

Regulaminy rekrutacji do

SZKOŁY i INTERNATU

nasza szkoła

organizacje

Aktualności

Wyjazdowe warsztaty weekendowe – edycja wiosna 2023

Szanowni Uczniowie,

Departament Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w ramach projektu „Małopolska Chmura Edukacyjna – nowy model nauczania” organizuje wyjazdowe  warsztaty weekendowe edycja wiosna 2023 r.  dla uczniów szkół uczestniczących w projekcie Małopolska Chmura Edukacyjna.

Warsztaty weekendowe odbędą się w terminie:  19-21 maja 2023 r. (więcej…)


PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW

21 marca 2023 roku  do Sanktuarium przybyli maturzyści z zakopiańskich szkół, by swoją przyszłość powierzyć wstawiennictwu Matki Bożej Kalwaryjskiej. Młodzi Pielgrzymi modlili się o dary i łaski Ducha Świętego przed jednym z najważniejszych egzaminów swojego życia. Po nabożeństwie w kaplicy Cudownego Obrazu oraz konferencji duchowej, maturzyści wzięli udział w uroczystej Eucharystii, której przewodniczył o. bp Damian Muskus. Na zakończenie spotkania celebrowano nabożeństwo Drogi Krzyżowe.

Kilka refleksji, które skierował  bp Damian Muskus OFM do maturzystów zakopiańskich szkół, którzy pielgrzymowali do Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. (więcej…)


WARSZTATY JĘZYKÓW OBCYCH

W dniu 21.03.23 w ramach Dnia Otwartego ZSHT odbyły się warsztaty z języka angielskiego i niemieckiego. Grupy uczniów szkół podstawowych mieli okazje wypróbowania swoich umiejętności językowych na stacjach, na których wykonywali szereg interaktywnych zadań i nie tylko. Wszystkie ćwiczenia łączyło jedno- swobodna nauka języka angielskiego i niemieckiego. Za poprawne wykonanie zadań ósmoklasiści otrzymywali nagrody.

GRATULUJEMY WSZYSTKIM I ZAPRASZAMY DO ZSHT (więcej…)


Z potrzeby serca – Pomoc dla ubogich

Okres Wielkiego Postu i przeżyte rekolekcje co roku sprawiają, że stajemy się bardziej uważni i wrażliwi na drugiego człowieka.
W myśl zasady „Dobro. Im więcej go dajesz tym więcej dostajesz” (sentencja, autor nieznany), Młodzieżowa Rada Internatu i jej opiekunowie zaprosili społeczność internatu do udziału w zbiórce żywności dla Kuchni Świętego Brata Alberta. Cały tydzień rozprowadzane były losy-podpowiedzi ułatwiające zakup produktów pierwszej potrzeby. Każdy mógł wziąć udział w akcji i kupić najbardziej potrzebne produkty. Inicjatywa MRI została przyjęta ze zrozumieniem i chyba wszyscy poczuli radość z pomagania innym. Dary zostały przekazane Kuchni Br. Alberta.


Międzynarodowy Dzień Frankofonii – spotkanie Campus France

To ważne święto dla 321 milionów frankofonów rozsianych na całym świecie. Między 18 a 26 marca  Międzynarodowa Organizacja Frankofonii     skupiająca rządy krajów francuskojęzycznych organizuje wydarzenia promujące język,zwyczaje i kulturę francuską-koncerty,wystawy,spektakle teatralne, konferencje. Język francuski jest językiem oficjalnym bądż używanym na równi z ojczystym aż w 29 krajach. W ramach obchodów Dnia Frankofonii już po raz kolejny ,15 marca w naszej   szkole odbył się Dzień Campus France. Od 2018 roku ZSHT należy do sieci korespondentów Campus France,którzy w środowiskach lokalnych promują francuskie szkolnictwo wyższe. 15 marca uczniowie klasy 2 G wzięli udział w spotkaniu z panią Iwoną Gorczycą-Polus,koordynatorką oddziału Campus France w Krakowie. Przedstawicielstwo Campus France w Krakowie pomaga polskim licealistom i  studentom, którzy chcą kształcić się na francuskich uczelniach w znalezieniu kierunku studiów, wyborze uczelni oraz w dopełnieniu niezbędnych formalności związanych z pobytem we Francji. Pani Iwona zaprezentowała uczniom stronę internetową Campus France Polska gdzie można znależć praktyczne informacje dotyczące studiów oraz „krok po kroku” przygotować swoją ścieżkę kształcenia w oparciu o oferowane programy stypendialne.
(więcej…)


Targi Edukacyjne w Leśnicy-Groń

We środę, 15.03, w SP w Leśnicy-Groń, odbyły się Targi Edukacyjne. Wydarzenie przyciągnęło wielu uczniów klas 8 z pobliskich miejscowości oraz szkoły średnie, które zaprezentowały własne oferty edukacyjne. Miejscem spotkania stała się sala gimnastyczna, bardzo dobrze przygotowana pod wydarzenie.

Po krótkim wystąpieniu przedstawicieli z Kuratorium z Nowego Targu, oraz powitaniu wszystkich uczestników każda ze szkół starała się przekonać ósmoklasistów do swojej placówki.

Pokaz działania mikroskopu, strzelanie z karabinu, komputer  z klocków Lego- to tylko niektóre z atrakcji, które  miały zaciekawić zaproszonych uczniów.

Przy stanowisku naszej szkoły, oprócz poznania oferty edukacyjnej, uczniowie mieli okazje sterować zdalnie robotem zamienionym w piłkarza na prowizorycznym boisku. Po strzeleniu bramki  każdy mógł zapoznać się z oprogramowaniem użytym do pokazu.

Całe wydarzenie odbyło się w przyjaznej atmosferze.  Organizatorzy zapowiedzieli powtórzenie Targów w następnym roku zapraszając wszystkich tegorocznych uczestników.

(więcej…)


Akcja krwiodawstwa i rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych krwi i szpiku kostnego

Co to jest za tydzień, pełen dobroczynności. 57 osób czekało cierpliwie w kolejce aby honorowo oddać krew. Niektórzy z nich zrobili to po raz pierwszy. Miejmy nadzieję, że oddawanie krwi „wejdzie im w krew”.

Dodatkowo fundacja DKMS powiększyła swoją bazę o 18 potencjalnych dawców komórek macierzystych krwi i szpiku kostnego.
Brawo, możecie być dumni z siebie bo jesteście gotowi ratować życie innym.

Wszystkim Bohaterkom i Bohaterom tego tygodnia bardzo dziękujemy.
Dziękuję również Wolontariuszkom zaangażowanym w rejestrację na rzecz DKMS.

(więcej…)


Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty

Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty usługi wynajmu busa z kierowcą do przewozu 20 osób na trasie Zakopane – Kraków Balice – Zakopane w ramach Projektu o numerze 2022-1-PL01-KA121-VET-000055623 programu ERASMUS+ Kształcenie i szkolenie zawodowe w ramach Akcji A1.

 

(więcej…)


Zespół Szkół
Hotelarsko Turystycznych

ul. Partyzantów 1/5
34-500 Zakopane

tel. 18 20 66 846

NUMER KONTA - SZKOŁA:
59 8821 0009 0000 0003 0065 0002

NUMER KONTA - FUNDUSZ RADY SZKOŁY:
87 1600 1042 1843 9812 5000 0001

e-mail: sekretariat@zsht.pl