Departament Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w ramach projektu „Małopolska Chmura Edukacyjna – nowy model nauczania” organizuje naukowe warsztaty weekendowe dla uczniów szkół uczestniczących w projekcie.
W dniu 21 marca Maturzyści ze wszystkich średnich szkół w Zakopanem w tym maturzyści ZSHT pielgrzymowali do Sanktuarium Matki Bożej Kalwaryjskiej prosząc o pomoc Nieba w zdaniu matury. Podczas Eucharystii słowo pokrzepienia i podniesienia na duchu wygłosił bp. Damian Muskus.
Wspieramy dalej Was Drodzy Maturzyści w waszych przygotowaniach do zdania egzaminu dojrzałości. Powodzenia.
W dniu 23.03 klasa 3Tg wraz z J. Ząbkowską-Parą i Z. Zonzel w ramach zajęć programowych o odwiedziły punkt informacji turystycznej. Klasa zapoznała się z praca w punkcie, wysłuchała wykładu na temat m.in. zagrożeń w turystyce spowodowanych niewiedzą, brakiem umiejętności czytania map i niewłaściwym ubiorem.
W dniu 15.03 klasa 3Tg pod opieką J. Ząbkowskiej-Pary i D. Trebuni-Pawlikowskiej odbyła wycieczkę szkoleniowo-poznawczą na lotnisko Balice i do Krakowa. Klasa zapoznała się ze ścieżką pasażera na lotnisku wraz z elementami bezpieczeństwa Następnie mieli okazję poznać dzielnicę Krakowa – Kazimierz z przewodnikiem.
W pierwszy dzień wiosny nasza szkoła zapewniła sporo atrakcji zarówno dla tubylców jak i gości z zewnątrz.
Na auli miał miejsce Festiwal Nauki. Odwiedzający mieli okazję obejrzeć pokazy szalonego naukowca z dziedziny chemii, doświadczyć fizycznych eksperymentów, poznać różne aspekty biologii, ucieszyć oko nowoczesnymi rozwiązaniami technologii z sekcji robotyki czy podjąć próbę rozwiązania matematycznych zagadek.
Atrakcji było co nie miara …ZSHT zbudował wehikuł czasu poprzez wystawę PRL, każdy mógł spróbować swoich sił na symulacji gry na giełdzie, przez chwilę zaciągnąć się do wojska, sprawdzić się w aspektach anglojęzycznych czy tez też rozbudzić w sobie ducha kibica na meczu – siatkówka nauczyciele contra uczniowie (który wypada zaznaczyć wygrali nauczyciele). Read more
16 marca w ramach projektu Złote Szkoły NBP, odbyła się debata oksfordzka, w której uczniowie przedstawiali argumenty za oraz przeciw tezie: ”Warto zaciągać zobowiązania konsumenckie”.
W drużynie Propozycji zasiadali: Olwia Para, Gabriela Głowacz, Julia Górz oraz Alicja Szuma.
W drużynie Opozycji zasiadali: Paulina Chruściel, Piotr Giewont, Jan Celej oraz Andrzej Folfas.
Debatę poprowadziła w roli Marszałka: Klaudia Wysocka
W skład komisji wchodziły: Pani wicedyrektor Małgorzata Michalska, Pani Ewa Kowalczyk oraz Pani Maria Daniluk.
Debata była niezwykle merytoryczna, uczniowie świetnie wczuli się w role mówców. Decyzją Jury wygrała drużyna OPOZYCJI.
Relacja z tego wydarzenia: Michał Skowyra oraz Gabriel Okafar
14 marca w ramach projektu Złote Szkoły NBP „Bezpieczni w finansach osobistych” odbyły się warsztaty na auli szkolnej, w której wzięli udział uczniowie z klas drugich i trzecich. Tematem warsztatów były zabezpieczenia banknotów oraz bezpieczne używanie gotówki. Uczestnicy mieli okazję poznać jakie zabezpieczenia występują na banknotach oraz sprawdzić za pomocą testerów szatę graficzną w świetle ultrafioletowym.
Warsztaty przeprowadziły uczennice z klasy 2E: Martyna Karolina Galica, Gabriela Głowacz, Kinga Komperda, Alicja Szuma pod czujnym okiem Pani Danuty Trebuni-Pawlikowskiej.
Za fotorelację z tego wydarzenia był odpowiedzialny Michał Skowyra z klasy 2I.
W dniu 13 marca 2022 r. kolejna grupa uczniów Technikum nr 2 w Zespole Szkół wyjechała na trzytygodniowe praktyki zawodowe do Grecji, gdzie ma możliwość podnoszenia swoich umiejętności i kwalifikacji zawodowych w ramach projektu pt. „Profesjonalne praktyki zawodowe” o numerze: 2020-1-PL01-KA102-078208 realizowanych ze środków ERASMUS+.
Partnerem, pośredniczącym w naszym projekcie i odpowiedzialnym za zorganizowanie praktyk w greckich firmach informatycznych, ekonomicznych oraz hotelarsko-turystyczno-gastronomicznych, jest firma IPODOMI w Salonikach.
Zapraszamy do obejrzenia filmiku przygotowanego przez uczniów klasy 2i w ramach projektu Złote Szkoły NBP. Tematem przewodnim filmu jest „KRADZIEŻ TOŻSAMOŚCI’ – temat bardzo aktualny, a film pouczający o podstawowych zasadach bezpieczeństwa korzystania z bankowości elektronicznej.
Uczniowie odpowiadający za pomysł, realizację, nagrywanie oraz montaż: Jan Celej, Andrzej Folfas, Gabriel Okafar, Michał Skowyra.
GRATULACJE
Zrealizowano w dniach 27.02- 1.03.2022 . Patronat nad zawodami objął Pan Starosta Piotr Bąk, medale oraz puchary zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Zakopanem .
Duży wkład pracy włożyła w organizację jak i przeprowadzenie imprezy W. Dobrowolska, oraz wolontariusze z ZSHT.
Konkurencje w narciarstwie alpejskim odbyły się w Ośrodku Narciarskim Małe Ciche, a konkurencje biegowe na trasach biegowych w Kościelisku.
W zawodach alpejskich wzięło udział 79 zawodników z niepełnosprawnością intelektualna i osoby z Zespołem Downa z 10 województw. Rywalizowano w 2 konkurencjach ( slalom i slalom gigant) w 6 kategoriach: kobiety do 16 lat, powyżej i ZD oraz mężczyźni do 16 lat, powyżej i ZD. Read more
Stało się już tradycją w Zespole Szkół Hotelarsko Turystycznych w Zakopanem, że uczniowie szkoły organizują happening w ramach kampanii społecznej „Drugie życie. Transplantacja – masz dar uzdrawiania”. Po raz ósmy uczniowie „Hotelarza” wyszli na ulice miasta, by propagować transplantację oraz uświadamiać przechodniom jak ważna jest wiedza w tym zakresie, aby móc podejmować świadomą decyzję dotyczącą dawstwa narządów. W ramach działań kampanii społecznej wręczaliśmy przechodniom „oświadczenia woli”.
„Magia munduru
– czyli co umundurowanie wnosi w moje życie.”
1. Uczestnikami konkursu są uczniowie z Zespołu Szkół Hotelarsko – Turystycznych w Zakopanem uczęszczający do klas mundurowych, a także harcerze i strażacy.
2. Przedmiotem konkursu jest przedstawienie na fotografii roli umundurowania w codziennym życiu ucznia.
3. Cele konkursu:
– Rozwijanie zainteresowań uczniów,
– Podniesienie walorów i wyjątkowości noszenia munduru przez uczniów
– Promocja Szkoły,
– Popularyzacja fotografii jako dokumentacji życia codziennego,
– Prezentacja fotografii jako formy wyrazu artystycznego i wrażliwości.
4. Sposób przeprowadzenia konkursu:
– Każdy uczestnik zgłasza 1 wybraną pracę.
– Praca musi być wykonana samodzielnie zgodnie z założeniami i tematyką konkursu, oraz nie może naruszać praw osób trzecich zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych (w tym wizerunku).
– Format prac:
– odbitki kolorowe lub czarno-białe,
– rozmiar minimum 15×21 (lub większy),
– zdjęcie powinno być podpisane na odwrocie ( tytuł, imię, nazwisko, klasa.)
– w razie potrzeby uczeń powinien posiadać oryginał zapisany w formacie
15 lutego 2022 na stokach Harendy odbyły się Mistrzostwa Powiatu w snowboardzie. Zawodnicy Hotelarza zajęli czołowe miejsca w kategorii
dziewcząt :
3 miejsce Maria Bryjak
5 miejsce Patrycja Stoch
6 miejsce Zuzanna Gąsienica Kotelnicka
w kategorii chłopców:
2 miejsce Jan Bartol
3 miejsce Maks Czwarno
Wszystkim, którzy już oddali krew 24 lutego serdecznie dziękujemy w imieniu Marysi i Jej Mamy! Pani Magda jest bardzo wzruszona i wdzięczna za ogromne wsparcie i Wasz dar serca.
9 marca (w środę) w auli ZSHT ponownie będzie można oddać krew! Zapraszamy tych, którzy nie mogli tego zrobić w lutym oraz tych, którzy dojrzeli do tej – poważnej decyzji.
Tę akcję dedykujemy Marysi – naszej małej bohaterce, chorej na nieuleczalną sferocytozę oraz tym wszystkim, o których nieustannie myślimy: Mieszkankach i Mieszkańcach walczącej Ukrainy i broniących swojej ojczyzny ukraińskich żołnierzach!