Zachęcamy do zapoznania się z oficjalnym filmem promującym naszą szkołę, który został stworzony dzięki ogromnemu zaangażowaniu, pasji i równie dużej kreatywności naszych uczniów.
Niezłomna i wszechstronna ekipa filmowa, dzielnie polująca na najlepsze warunki oświetleniowe, wolne korytarze powietrzne… i szkolne to:
– Michał Skowyra – 2I (reżyseria, ujęcia „lądowe” i montaż)
– Konrad Skowyra – absolwent technikum informatycznego (kontrola ruchu lotniczego i ujęcia „awiacyjne”)
– Iza Szeliga – 2E oraz Wiktoria Krysińska – 3Tg (pierwszoplanowy wkład aktorski w projekt)
Młodzież z klasy Branżowej pod kierunkiem z p. M. Brzoskowskiej służyła swoim talentem strzygąc włosy osobom bezdomnym będących pod opieką Kuchni Brata Alberta oraz Pensjonariuszkom Domu Opieki prowadzonym przez Siostry Albertynki.
W dniu 18 maja 2022 r. Młodzież posługująca przez cały rok osobom Starszym wyjeżdża na wycieczkę do Inwałdu i do Wadowic. Posługa Seniorom odbywa się we współpracy z MSOP w Zakopanem. Jako wyraz wdzięczności za służbę naszej młodzieży MOPS sponsorował wycieczkę.
W Ogólnopolskim konkursie Wiedzy o Republice Czeskiej wzięły udział uczennice: Oliwia Para i Izabela Krupa z klasy 1E pod opieką Pani Barbary Nowaczyk. Konkurs odbył się na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Zorganizowany został we współpracy z Czeską Centralą Ruchu Turystycznego – CzechTourism oraz Ambasadą Republiki Czeskiej w Warszawie. W konkursie wzięło udział 50 uczniów z różnych szkół z całego kraju. Celem konkursu było pogłębienie wiedzy uczniów szkół ponadpodstawowych na temat Republiki Czeskiej. W trakcie konkursu gościem honorowym był ambasador Czech w Polsce z którym prowadzona była rozmowa online. Ciekawym punktem spotkania był wykład na temat Republiki Czech prowadzony przez pracowników uczelni.
W dniu 19.05.2022r klasa 1 ZB, pod opieką Danuty Karpiel-Zwijacz i Barbary Nowaczyk, odbyła wycieczkę do Krakowa.
Wiosenna pogoda i wielu Chasydów na krakowskim Kazimierzu pozwoliło nam przenieść się w czasie do tej epoki w dziejach Polski, w której różne kultury żyły obok siebie.
Potem odbyliśmy spacer Plantami na Rynek Główny. On także odkrył przed nami swoje tajemnice dzięki fantastycznej pani przewodnik, Małgosi Zielinie.
Przed wyjazdem spędziliśmy jeszcze 1,5 godziny w Laser Parku, aby zużyć resztki sił, pozostałych nam do spożytkowania po zwiedzaniu.
27.04.2022 Biblioteka Pedagogiczna w Zakopanem zorganizowała Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Obozowej KL Ravensbruck ,,To tylko zbyt wcześniej dotknęło mnie cierpienie…”
W konkursie wzięli udział uczniowie zakopiańskich szkół.
Recytowali oni wiersze autorstwa więźniarek obozu w Ravensbruck.
ZSHT reprezentowały uczennice: Anna Mąka ( klasa 3TG), Justyna Pawlikowska (klasa 4E)., Karolina Topór- Orawiec (klasa 4E) oraz Patrycja Prokop( klasa 3Ep).
Wyróżnienie otrzymały Anna Mąka i Patrycja Prokop.
Departament Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w ramach projektu „Małopolska Chmura Edukacyjna – nowy model nauczania” organizuje naukowe warsztaty letnie dla uczniów szkół uczestniczących w projekcie.
WARSZTATY LETNIE ODBĘDĄ SIĘ W TERMINIE: 26 CZERWCA – 1 LIPCA 2022 R.
Szkolny konkurs na najlepszą prezentację multimedialną „Romantyzm – bliski czy daleki?” został rozstrzygnięty. Dotyczył on motywów romantycznych oraz ich współczesnego funkcjonowania, a ogłoszony został w związku z ustanowieniem przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej roku 2022 Rokiem Polskiego Romantyzmu. Nadesłane prezentacje multimedialne były wykonane w zespołach dwuosobowych.
Wygranymi konkursu okazali się tegoroczni maturzyści:
I miejsce Klaudia Matyjasik z 4E i Maciej Wiercioch z 4I
II miejsce Barbara Jarząbek i Karolina Król-Łęgowska z 4T
III miejsce Katarzyna Jarząbek i Natalia Kułach z 4T
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i udział w konkursie!
W piątek, 29 kwietnia 2022 roku uroczyście pożegnaliśmy naszych tegorocznych maturzystów. Podczas oficjalnej części wydarzenia byliśmy świadkami wielu gratulacji – nie tylko z powodu świetnych wyników w nauce i stuprocentowej frekwencji! Rozdano nagrody i dyplomy za sukcesy w Konkursie z Rachunkowości i Finansów, za wyróżniającą pracę w Spółdzielni Uczniowskiej Winien-Ma, za artystyczne i sportowe osiągnięcia, za pracę w wolontariacie i udział w konkursach przedmiotowych.
Województwo Małopolskie już po raz dziewiąty organizowało Festiwal Zawodów w Małopolsce. Do bezpośredniego udziału w Festiwalu zapraszani są szczególnie uczniowie klas 8, ich nauczyciele i rodzice. Podczas tego wydarzenia zapoznawali się oni z ofertą szkół branżowych z Małopolski, ale mogli też zobaczyć interaktywne prezentacje zawodów z różnych branż, porozmawiać ze starszymi kolegami kształcącymi się w danym zawodzie. Mieli okazję skosztowania różnych potraw czy też być widzami zorganizowanych na tę okoliczność występów, pokazów itp.
Festiwal Zawodów – targi edukacyjne realizowany jest w ramach komponentu z doradztwa edukacyjno-zawodowego projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II” finansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.
Tym razem w dniach 25-27.04.2022 r. w Festiwalu Zawodów w Tauron Arenie brała udział również nasza szkoła prezentując głównie kierunek turystyczny i hotelarski. W tym celu pod opieką Pani J. Ząbkowskiej –Para i Pani J. Złotkowskiej do Krakowa udały się przedstawicielki tych dwóch kierunków: Wiktoria Krysińska, Agnieszka Bachleda-Curuś oraz Zuzanna Karpiel i Beata Kowalczyk. Stoisko zostało przez nie zagospodarowane w sposób możliwie najlepszy, wzbogacony prezentacją dotyczącą ZSHT i degustacją oscypka z żurawiną i słodyczy. Nasze uczennice znakomicie odnalazły się w roli promujących swoje kierunki a Wiktoria nawet udzieliła wywiadu do telewizji. Read more
W dniu 29 kwietnia br. w naszej szkole uczniowie klasy 3Tg pod opieką Pani J. Ząbkowskiej-Para, mieli możliwość zapoznania się z pracą animatora czasu wolnego. Krótkie, bo zaledwie 1-godzinne szkolenie, prezentowane przez przedstawiciela firmy STAGEMAN, Sebastiana, stanowiło świetną okazję do zapoznania się z tą pracą. A w przyszłości, być może, na zdobycie nowego zawodu oraz poszerzenie umiejętności praktycznych! Podczas spotkania uczestnicy uczyli się przez zabawę a zapał trenera udzielił się wszystkim. Uczniowie szkolenia, do którego już deklarowali się przystąpić w przyszłości, dowiedzieli się czego mogą oczekiwać i gdzie, kiedy i z kim pracować. A skoro mowa o takim szkoleniu to warto podać kilka informacji, czego dokładniej dotyczy. Czyli uczestnik szkolenia może nauczyć się tańców animacyjnych, gier, zabaw, występów scenicznych oraz poznać pracę animatora od A do Z. Jest to jedyne tego typu szkolenie w kraju, przygotowane przez autora pierwszej w Polsce książki na temat animacji czasu wolnego. Szkolenie dostarczyć ma wszelkich informacji i umiejętności, które są niezbędne w pracy Animatora Czasu Wolnego. Praca ta nie jest łatwa i wymaga wielu umiejętności praktycznych. O tych umiejętnościach dowiesz się właśnie na szkoleniu. Największą zaletą szkolenia są gotowe scenariusze gier, zabaw i zajęć animacyjnych, które można używać praktycznie wszędzie. Szkolenie ma charakter praktyczny – uczestnik dowie się więc, co robić jako animator w rzeczywistych sytuacjach. Będzie dużo ćwiczeń, gier, zabaw, scenek i umiejętności! Wszystko w odniesieniu do prawdziwej pracy animacyjnej.