Szlachetna Paczka – Samorząd Uczniowski
Dnia 16 grudnia 2024 z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w Zespole Szkół Hotelarsko Turystycznych w auli szkolnej Wolontariuszom ZSHT Pan dyr. Zdzisław Króżel podziękował za troskę o drugiego człowieka i bezinteresowną pomoc.
s. Bogusława Fijołek
Read more
Drodzy Darczyńcy,
Już wiemy, że się udało. W Weekend Cudów 17020 Rodzin znalazło swoich Darczyńców i otrzymało Szlachetną Paczkę, a wraz z nią – impuls do zmiany życia.
Dyrekcja, nauczyciele oraz nasi emeryci i przyjaciele już po raz 13 włączyli się w jeden z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Przygotowano 21 paczek dla wybranej rodziny z Podhala o łącznej wartości około 7700 zł. , w tym PSS Społem w Zakopanem przekazało bon podarunkowy o wartości 1000 zł. Dla Rodziny zakupiono kuchenkę gazowo-elektryczną, sofę, stół, krzesła, mikser, toster oraz wszystkie produkty i artykuły z jej listy marzeń i potrzeb. Była to trwała żywność i wędliny na świąteczny stół, artykuły spożywcze, słodycze, środki czystości, kosmetyki, proszki do prania, koce, a dziewczynki otrzymały zabawki i piękne ubranka.
Serdecznie dziękuję wszystkim Darczyńcom, bo w Szlachetnej Paczce konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi. Dziękuję również Koleżankom za zaangażowanie przy pakowaniu tylu paczek, a młodzieży za pomoc w ich przenoszeniu i załadunku. Paczki zostały dowiezione do magazynu na Olczy i przekazane wolontariuszce opiekującej się rodziną.
Szczęście i wzruszenie, zarówno wśród obdarowanych jak i Darczyńców.
Ewa Brzęk
Koordynator Szlachetnej Paczki
Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki
Już od pierwszej chwili wiedzieliśmy, że to będzie niezapomniany dzień! Kiedy dotarliśmy na miejsce, dziewczynki stały w progu jak zaczarowane, nie do końca wierząc, że te wszystkie paczki są właśnie dla nich. Na początku wyglądały na zszokowane – stały jak zamrożone, szeroko otwartymi oczami wpatrując się w stertę prezentów, które wnosiliśmy do środka. Zachęciliśmy je, żeby zaczęły otwierać paczki. Trochę nieśmiało, trochę z niedowierzaniem, w końcu zabrały się za rozpakowywanie. A potem… eksplozja radości! Kiedy w drugim pudełku, które zaczęły otwierać, znalazły zabawki, nie było już odwrotu – śmiech, piski i okrzyki zachwytu wypełniły cały dom. Dziewczynki od razu rzuciły się do zabawy, zapominając o całym świecie. Co jednak najbardziej nas wzruszyło, to starsza siostra – z pełnym skupieniem dzieliła się wszystkim z młodszą, upewniając się, że obie mają coś fajnego i po równo.
W międzyczasie pani Karolina, ich mama, stała w kuchni i ukradkiem ocierała łzy wzruszenia. Powiedziała tylko: „Myślałam, że już nic dobrego mnie w życiu nie spotka”. Na jej twarzy widać było jednak nie tylko wzruszenie, ale też ogromną ulgę i radość. Atmosfera była tak ciepła i pełna pozytywnych emocji, że aż ciężko było nam się rozstać. Gdy wychodziliśmy, pani Karolina i pani Maria nie mogły przestać dziękować. Pani Maria wręcz wybiegła za nami na dwór, wołając: „Nie zapomnijcie przekazać Darczyńcy, jak bardzo jesteśmy wdzięczni!”
Słowo od Wolontariusza
Serdecznie dziękuję za wybór mojej Rodziny! Kontakt z Wami to była czysta przyjemność, a zaangażowanie, jakie włożyliście w przygotowanie paczki, naprawdę zrobiło na nas wrażenie. Z takim podejściem to aż chce się współpracować! Paczka została przygotowana z ogromną starannością i zdecydowanie przerosła nasze oczekiwania. Cała Rodzina jest zachwycona! To był dzień pełen uśmiechów, dziecięcego szczęścia i dobrych emocji. Widząc radość tej Rodziny, sami poczuliśmy się, jakby to był dla nas wyjątkowy prezent. Dla takich chwil warto pomagać! Życzę, aby nadchodzące Święta Bożego Narodzenia przyniosły Państwu tyle radości, co mojej Rodzinie, oraz szczęśliwego Nowego Roku, pełnego sukcesów i spełnionych marzeń!
W dniu 6 grudnia 2024 roku na scenie Atelier Teatru Witkacego odbyła się uroczysta Gala, podczas której wręczone zostały Stypendia Starosty Tatrzańskiego za rok szkolny 2023/2024 dla najlepszych absolwentów szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Tatrzański..
Podczas Gali stypendia z rąk Starosty Tatrzańskiego Andrzeja Skupnia odebrali najlepsi absolwenci Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych. Nagrodzono także uczniów, którzy wygrali nagrody w konkursach przedmiotowych. Oprócz nagród stypendyści otrzymali gratulacje od Starosty Tatrzańskiego i przedstawicieli władz Powiatu Tatrzańskiego. Uczniom towarzyszyli dumni rodzice oraz Dyrekcja i wychowawcy klas 5 Ep, 5Tp, 5Gp, 5Ip.
W mijającym roku nagrodzonych zostało 14 absolwentów:
Magdalena Palenica
Patrycja Prokop
Klaudia Wysocka
Zofia Piczura
Gabriela Antoł
Natalia Gasienica – Lizoń
Piotr Giewont
Natalia Mateja
Małgorzata Szczerba
Zuzanna Mrugała
Natalia Gil
Kacper Dawid
Krystian Adamczyk
Bartłomiej Suchowian
Nagrody stanowiły stypendia w kwocie:
Stypendium I stopnia: 5 000 złotych (otrzymało je 9 absolwentów)
Stypendium II stopnia w kwocie 4 000 ( otrzymało 3 absolwentów)
Stypendium III stopnia w kwocie 3 000 (otrzymało 2 absolwentów)
Podczas uroczystości, którą prowadziła Pani Naczelnik Wydziału Edukacji Anna Król – Józaga, wręczono również nagrody uczniom i przygotowującym ich do konkursu nauczycielom. Nagrodzono trójkę uczniów ZSHT: Konrada Lasaka, Bartłomieja Krzysiaka i Krzysztofa Jędrysa, którzy zdobyli 6 miejsce w Ogólnopolskiej Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej. Do konkursu zostali przygotowani przez Panią Barbarę Nowaczyk.
Oprawę artystyczną tegorocznej Gali rozpoczął spektakl przygotowany przez uczniów Liceum im. Oswalda Balzera w Zakopanem, a zakończył kameralny koncert wokalno- instumentalny w wykonaniu Anny Malaciny-Karpiel.
Gratulacje dla naszych stypendystów, uczniów, ich rodziców i nauczycieli!!!
Read more
W dniach 14 – 15 grudnia 2024r. ekipa z naszej szkoły w składzie Bartosz Skupień i Jakub Dziubas (klasa 4G) pod opieką Pani Małgorzaty Karpiel oraz Pana Rafał Dorociuka startowała w finale XVIII Europejskiego Konkursu Kulinarnego podczas Targów Ekogala Rzeszów 2024.
EKOGALA to międzynarodowe targi żywności i produktów wysokiej jakości organizowane są przez Samorząd Województwa Podkarpackiego od 2006 r. a towarzyszący im od samego początku konkurs współorganizowany przez Zespół Szkół Gospodarczych im. Mikołaja Spytka Ligęzy w Rzeszowie to wydarzenie kulinarne, którego celem jest:
1. Pobudzanie i poszerzanie zainteresowań europejską sztuką kulinarną i kuchnią fusion.
2. Upowszechnianie i propagowanie surowców naturalnych i tradycyjnych metod produkcji.
3. Konfrontacja możliwości i osiągnięć uczniów ze szkół o tym samym profilu kształcenia z kraju i z zagranicy.
4. Rozpowszechnianie nowoczesnej formy doskonalenia umiejętności zawodowych łączących tradycje kulinarne ze współczesnymi metodami.
5. Podniesienie poziomu kształcenia i rozwijanie umiejętności zawodowych uczniów.
6. Zachęcanie do poszukiwania pomysłów i inspiracji kulinarnych.
7. Wdrażanie do stosowania zasad estetyki, harmonii, aranżacji w sztuce kulinarnej.
8. Przeobrażanie wybranego zawodu w życiową pasję.
W bieżącej edycji tematem przewodnim konkursu była Pierś z kaczki typu mularda węgierska „Magret de canard”.
Uczniowie mieli za zadanie przygotować 8 porcji dania głównego z wykorzystaniem piersi z kaczki, czerwonej kapusty, rodzynek, imbiru i sosu demi-glace oraz 8 porcji deseru talerzowego z dowolnych owoców jagodowych, białej czekolady i wanilii. Potrawę konkursową należało przygotować z zastosowaniem technik zachowujących wysoką wartość odżywczą produktów – i to wszystko w czasie 90 minut.
Jury profesjonalne oceniało w skali 100 pkt. a techniczne 50 pkt.
W konkursie wzięło udział 9 dwuosobowych drużyn z różnych szkół gastronomicznych w Polsce, na Słowacji i w Ukrainie.
Udało się… ciężka praca, próbne przeroby, analizy, dyskusje. Było warto. Zasłużone II miejsce i największy progres w pracy zespołu od zeszłego roku w ocenie jury!
Danie główne – kaczka w jeziorze smaku, deser – biała nie tylko czekolada oraz wspaniała współpraca chłopaków i mamy to. Gratulacje.
Read more
W dniu 15 grudnia 2024 r. nasi Wolontariusze przeprowadzili sprzedaż świec Wigilijnych w ramach akcji: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
Każda świeca daje potrzebującym dzieciom wakacyjny wypoczynek, ciepły posiłek, zwiększa ich szanse edukacyjne, pomaga w leczeniu i rehabilitacji, ale też ratuje w sytuacjach bez wyjścia. Idea świątecznej świecy Caritas rozlewa się również poza granicami naszego kraju.
Serdecznie dziękujemy naszym wspaniałym Wolontariuszom za pomoc i poświęcenie czasu. Mimo niskiej temperatury i obfitym opadom śniegu pierwsze Wolontariuszki już o 6.30 zaczynały pracę.
Wasze serca są WIELKIE ! Dziękujemy.
Renata Twardak
Dnia 11 grudnia br. w auli szkolnej ZSHT odbył się kolejny Szkolny Konkurs Stroików Bożonarodzeniowych.
W tym roku w zmaganiach udział wzięło 29 zespołów z różnych klas. Konkurencja była duża, uczestnicy wykazali się dużą kreatywnością, mieli bardzo ciekawe pomysły na dekoracje i realizowali je w czasie 3 godzin pracy. W wyłonieniu zwycięzców pomogło glosowanie grona pedagogicznego. Nagrodzono:
I miejsce – Ewa Stasiwolak i Emilia Słodyczka z klasy 5T (stroik nr 28)
II miejsce – Anna Babiarz i Lena Michcik z klasy 2G1 (stroik nr 16)
III miejsce – Roksana Gromada i Anna Gąsienica – Fronek z klasy 4T (stroik nr 24)
Wyróżniono także samodzielnie przygotowane dekoracje w wykonaniu Natalii Bobak i Eweliny Podczerwińskiej z klasy 3G1 (stroik 15), Krystyny Kicak i Magdaleny Mikowskiej z klasy 2B (stroik 13) oraz Dominki Kamińskiej z 2T i Natalii Rapty z 2G1 (stroik nr 26).
Wszystkie stoły były ciekawe, uczestnicy włożyli sporo pracy, a także serca w ich przygotowanie, każdy stroik był niepowtarzalny. Gratulujemy zwycięzcom, wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i stworzenie wspaniałego świątecznego nastroju oraz miłą zabawę. Zapraszamy do współzawodnictwa za rok.
Organizatorzy:
Elżbieta Malinek – Kocuba i Danuta Gruszczak.
W dniu 12 grudnia 2024 klasy gastronomiczne wzięły udział w spotkaniu zorganizowanym przez Małgorzatę Guzal-Woźniak w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa z Panią adiunkt Zofią Radwańską z Muzeum Tatrzańskiego. Podczas niesamowitego wykładu na temat zakopiańskiej gastronomii w czasach hrabiego Władysława Zamoyskiego pt. „Zbierało się fajne towarzystwo”, uczniowie odwiedzili restaurację u Trzaski, kawiarnię Karpowicza, Morskie Oko i podziwiali eleganckie kreacje dam pod Bristolem. Wykład ubarwiony był zdjęciami dawnego Zakopanego.
Dziękujemy Pani Radwańskiej za możliwość poszerzenia naszej wiedzy
o przeszłości Zakopanego.
Read more
W dniu 12.12.2024r.uczennica klasy 4A : Sylwia Karpiel pod opieką Pani Marty Szymlak reprezentowała szkołę w VIII Ogólnopolskim Konkursie Turystyczno- Hotelarskim: Mistrz Gościnności – Concierge 2024. w Małopolskiej Szkole Gościnności w Myślenicach.
Uczestnicy Konkursu zmagali się z testem pisemnym, zadaniem praktycznym oraz prezentacją związaną z zawodem Concierga w hotelu także w języku angielskim. Było to cenne doświadczenie w przyszłym zawodzie hotelarza i sprawdzenie swojej wiedzy i umiejętności.
VIII OGÓLNOPOLSKI KONKURS TURYSTYCZNO-HOTELARSKI „Mistrz Gościnności – Concierge” 2024 wsparciem i patronatem objęli:
ŁUKASZ SMÓŁKA -Marszałek Województwa Małopolskiego JÓZEF TOMAL -Starosta Myślenicki JAROSŁAW SZLACHETKA – Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice
Patronat Merytoryczny: Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego oraz Stowarzyszenia „Złote Klucze Concierge Polska”
Wsparcie Merytoryczne :Hotel Galaxy Jordan Group, Orbis Hotel Group oraz Hotel Kossak
Patronat Medialny: Myślenice i TV Telewizja Internetowa Region Południe
Bardzo dziękujemy za serdeczne przyjęcie w Małopolskiej Szkole Gościnności.
– Marta Szymlak
Read more
Dnia 9.12.2024r. przedstawiciele naszego Szkolnego Koła Wolontariatu brali udział w Dniu Wolontariusza zorganizowanego przez Stowarzyszenie Rozwoju Podtatrza. Spotkanie odbyło się w hotelu „ Hyrny”. Było to niezwykle inspirujące wydarzenie, podczas którego uczniowie z różnych szkół podstawowych oraz z ZSHT zaprezentowali swoje działania. Uczniowie dzielili się swoimi doświadczeniami, efektami przeprowadzonych akcji, a także pomysłami na przyszłe projekty. O wolontariacie Młodzieżowym Europejskiego Korpusu Solidarności opowiadali również zaproszeni wolontariusze z Niemiec i Hiszpanii, odbywający wolontariat w Krakowie. Wystąpienia te podkreślały zaangażowanie młodzieży w różnorodne inicjatywy. Wydarzenie to nie tylko promowało ideę bezinteresownej pomocy, ale także umożliwiło wymianę pomysłów i było okazją do wspólnej.
Całość spotkania w hotelu „ Hyrny” prowadzili nasi Wolontariusze: Handzel Natalia (2G), Patrycja Górnik, Karolina Baniowska ( 5E ) oraz Kacper Mazur ( 4I ).
Link do video w którym nasi Uczniowie wypowiadają się na temat Wolontariatu ZSHT :
integrachttps://www.facebook.com/telewizja.podhale/videos/1563958297657346ji.
Read more
5 grudnia w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Zakopanego odbyło się edukacyjne spotkanie poświęcone tzw. operacji polskiej NKWD. Uczniowie i nauczyciele zakopiańskich szkół wysłuchali wykładu dr. hab. Henryka Głębockiego i zapoznali się z zawartością tek edukacyjnych #IPN „Operacja polska NKWD 1937-1937” oraz „Agresja sowiecka na Polskę i okupacja wschodnich terenów Rzeczypospolitej (1939–1941)”, zaprezentowanych przez Dariusza Gorajczyka. Były to kolejne zajęcia dla szkół średnich Powiatu Tatrzańskiego w ramach współpracy Instytutu z Regionalną Radą Nauczycieli w Zakopanem.
Dnia 4 grudnia 2024 roku na hali sportowej Mosiru przy ulicy Chramcówki odbyła się Licealiada Powiatu Tatrzańskiego w koszykówce dziewcząt i chłopców. Drużyna dziewcząt nie dała szans swoim rywalkom wygrywając wszystkie mecze i zajęła I miejsce. W kategorii chłopców nasza drużyna przegrała tylko z LO i zdobyli II miejsce. Opiekunami byli D. Tylka i R. Jakubski.
Gratulujemy!!!
W dniu 10 grudnia odbyło się spotkanie młodzieży zamieszkującej internat ZSHT na kręgielni zakopiańskiego Aqua Parku. Celem wyjścia było zainteresowanie młodzieży ciekawą i nietypową dyscypliną sportu oraz integracja środowiska internackiego. Gra w kręgle była doskonałym sposobem na aktywny wypoczynek oraz dobrą okazją, aby wspólnie z koleżankami i kolegami z internatu zasmakować sportowych emocji a także pogłębić relacje uczniowskie.
Wyjście do kręgielni zorganizowali wychowawcy pracujący w internacie pani Małgorzata Brońska i Arkadiusz Mateja wraz z wychowankami Danielem Apanashchenko, Moniką Król i Emilią Kowalik.
W dniach 21-22 listopada 2024 roku grupa uczniów klas turystycznych uczestniczyła w targach turystycznych ITTF Warsaw. Międzynarodowe Targi ITTF Warsaw powstały we współpracy z najważniejszymi polskimi instytucjami i organizacjami branżowymi, co gwarantowało wysoki poziom merytoryczny. Podczas targów dzięki współpracy ZSHT z Kadrami Turystyki, uczniowie uczestniczyli w konkursie na rezydenta turystycznego, spotkali przedstawicieli tego zawodu z Coral Travel oraz mieli możliwość odbyć rozmowę kwalifikacyjną na to stanowisko. Dotyczyło to oczywiście pełnoletnich kandydatów.
Wyjazd na targi był też znakomitą okazją aby chociaż troszkę poznać historię stolicy wraz z przewodnikiem miejskim oraz odbyć swoistą podróż smakową w Fabryce czekolady Wedla. Ważnym punktem programu była też wizyta w Sejmie Rzeczypospolitej. Dzięki zaangażowaniu Pani europoseł Jagny Marczłajtis-Walczak nasza grupa mogła tam doświadczać wrażeń płynących z udziału w obradach czołowych polityków naszego kraju, które wtedy się odbywały oraz otrzymać solidną informację od Pana Łukasza, przewodnika sejmowego. Gdyby nie starania Pani europoseł, Sejm moglibyśmy podziwiać tylko z zewnątrz. Funkcje organizatora i kierownika wyjazdu pełniła Pani Joanna Ząbkowska-Para wraz z opiekunem Panią Barbarą Nowaczyk. Do wyjazdu zaproszona też była absolwentka ZSHT, Pani Katarzyna Łukaszczyk, która opowiedziała uczniom o swojej drodze zawodowej w branży turystycznej oraz udzieliła szeregu rad na temat własnej działalności gospodarczej w branży.
W dniu 28 listopada gościliśmy w naszej szkole pracowników uczelni wyższych, którzy zapoznali naszych uczniów ze swoją ofertą edukacyjną. W tym roku przyjechali do nas przedstawiciele: Staropolskiej Akademii Nauk Stosowanych z Kielc, Akademii Nauk Stosowanych z Nowego Sącza, Akademii Nauk Stosowanych z Nowego Targu, Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii z Suchej Beskidzkiej, Wyższej Szkoły Biznesu z Nowego Sącza, Krakowskich Szkół Artystycznych oraz Uniwersytetu Papieskiego z Krakowa.
Młodzież uczestniczyła w wykładach o tematyce: „Zielona turystyka a nowoczesne technologie informatyczne, Jak technologia informatyczna wspiera zrównoważoną turystykę”, „Arabscy turyści a biznes turystyczny na Podhalu”, „ Sztuczna inteligencja w marketingu – nowy wymiar reklamy”, „Wirus XXI wieku – cyfrowa demencja w społeczeństwie”, „Militaria w muzealnictwie”, „Spójna komunikacja marki – digital & offline”. Klasy 3TG oraz 4T uczestniczyły w warsztatach z marketingu, które poprowadził Pan Michał Kapała z Wyższej Szkoły Biznesu. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się stoiska uczelni, gdzie można było porozmawiać z pracownikami i studentami oraz wypróbować przywiezione przez nich urządzenia przydatne w edukacji. Nasi uczniowie z klasy 2G pod opieką Pań Małgorzaty Karpiel i Danuty Gruszczak przygotowali dla naszych gości słodki poczęstunek, za co im bardzo dziękujemy.
Barbara Nowaczyk
W dniach 26 i 27.11.2024 klasy turystyczne 3T (gr.2) i 3Tg pod opieką Pani Joanny Ząbkowskiej-Para poznały hotel Grand Stamary, najstarszy w Zakopanem. Po obiekcie oprowadziła nas Pani dyrektor oraz zaponzała z jego historią, strukturą, zakresem świadczonych usług oraz opowiedziała ciekawostki z codziennego życia hotelarza. Uczniowie poczęstowani zostali napojami, co umiliło chwile spędzone w obiekcie. Hotel Stamary mieścił się w budynku z 1905 roku. Został zbudowany wg projektu Eugeniusza Wesołowskiego dla pierwszej właścicielki, Marii Budziszewskiej. Przez lata zmieniał swoje przeznaczenie. Do 2002 roku nosił nazwę Podhale.
Hotel posiada 54 pokoje i apartamenty, SPA o powierzchni 600 m2 z 10 gabinetami, strefę rekreacyjną z basenem, 3 saunami i jacuzzi, 3 sale konferencyjne, restaurację dla 130 osób, kawiarnię oraz lobby bar, przestronny taras z widokiem na Tatry; a dla najmłodszych: dwupoziomowym plac zabaw, suchy basenen z kulkami, zewnętrzny plac zabaw oraz brodzik w części basenowej.
Read more
Dnia 10 grudnia 2024 br. w Zespole Szkół Hotelarsko Turystycznych im. Władysława Zamoyskiego w Zakopanem odbył się konkurs „Atrakcje turystyczne Europy”.
Celem konkursu było pogłębienie wiedzy uczniów na temat atrakcji turystycznych Europy oraz zachęcenie do rozwijania turystycznych zainteresowań.
Konkurs składał się z dwóch części : I – test wiedzy krajoznawczej, II – rozpoznawanie atrakcji turystycznych na podstawie fotografii.
W częściej pierwszej konkursu wzięło udział 49 uczniów z klas I – IV.
W emocjonującym finale (drugiej części) naszego konkursu wzięło udział aż 30 uczniów, którzy wyróżnili się swoją wiedzą i zaangażowaniem w poprzednim etapie rywalizacji. Poziom był niezwykle wyrównany, a uczestnicy pokazali imponujące przygotowanie – w tym uczniowie klasy pierwszej.
W trakcie końcowej rozgrywki doszło do wyjątkowej sytuacji – dwójka finalistów zdobyła identyczną liczbę punktów! Aby wyłonić zwycięzcę, przeprowadzono dogrywkę, która była pełna napięcia i wymagała od uczestników maksymalnej koncentracji.
Ostatecznie, po wyrównanej walce, udało się wyłonić laureata, który wykazał się nie tylko wiedzą, ale również opanowaniem w decydującym momencie. Gratulujemy wszystkim finalistom i dziękujemy za udział w konkursie! 👏
I miejsce – Mikołaj Urban
II miejsce – Szymon Budz
III miejsce – Wiktoria Skupień
Organizatorzy: Marta Gawlas i Ewelina Pękala
W dniu 6.12.2024 (piątek) troje uczniów naszej szkoły udało się – jak co roku – do Przedszkola Nr 7 w Zakopanem, by, jako ekipa Mikołaja, wręczyć dzieciom prezenty, przygotowane przez ich rodziców. Mikołaj (Szymon Ciągwa kl. 4T) wysłuchał piosenek, którymi powitały go dzieci, a potem z pomocą Diabła (Kinga Styrczula kl. 3G) i Anioła (Gabriela Ratułowska kl. 3G) rozdał wszystkim grzecznym przedszkolakom podarunki. U Was też był?…
Dzisiaj w naszej szkole w klasie 3T gościliśmy współautora przewodnika „Tatry Słowackie – 100 najlepszych dróg zimowych” – Wadima Jabłońskiego – wybitnego taternika, alpinistę i himalaistę z Klubu Wysokogórskiego „Sakwa” w Krakowie! 🏔️ W trakcie spotkania podzielił się z nami swoimi niezapomnianymi przeżyciami z wypraw w najwyższe góry świata oraz opowiedział o trudach i radościach wspinaczki podczas samotnego przejścia Głównej Grani Tatr – 75 km w 5 dni. Jego pasja, doświadczenie i niesamowita determinacja zainspirowały nas do podejmowania nowych wyzwań i niepoddawania się w dążeniu do celu! 💪✨
Dziękujemy za fascynującą prelekcję i mamy nadzieję, że to dopiero początek naszej przygody z górami!
Organizator: Marta Gawlas
Kuratorskie oprowadzanie po wystawie “Echa Niewidzianych” w Muzeum Palace
28 listopada 2024 r. klasa 3 G1 pod opieką pani Małgorzaty Stanek uczestniczyła w kuratorskim oprowadzaniu po wystawie Valentyna Odnoviuna “Echa Niewidzianych”. Read more
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza
Z tej okazji w Urzędzie Miasta Zakopane odbyło się spotkanie z Wolontariuszamiz Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych posługującym Seniorom. Read more
VIII Światowy Dzień Ubogich
„Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka” (Tb 4, 7) Read more
Tatrzańska Izba Gospodarcza zorganizowała już XXIV Tatrzańskie Forum Gospodarcze – miejsce wymiany poglądów we wszystkich dziedzinach istotnych dla rozwoju naszego regionu.
Tegoroczne Forum było wyjątkowe przynajmniej z dwóch powodów.
Tematy konferencji w całości poświęcone zostały branży HoReCa, poszczególne panele dyskusyjne dotyczyły turystyki, transportu lotniczego, hoteli oraz restauracji. Rozmowy ekspertów i branżowych przedsiębiorców były niezwykle inspirujące.
W trakcie forum miało też miejsce szczególne wydarzenie – wręczenie stypendiów dla uczniów naszej szkoły. Dawid Szaflarski z klasy 3I1 oraz Bartosz Skupień z 4G zostali docenieni za swoje dotychczasowe osiągnięcia oraz pasję z jaką zdobywają doświadczenie zawodowe i rozwijają zawodowe umiejętności.
Dawidowi i Bartoszowi serdecznie gratulujemy!
I jeszcze raz dziękujemy władzom Tatrzańskiej Izby Gospodarczej za ufundowanie stypendiów dla uczniów Zespołu Szkół Hotelarsko Turystycznych.