czerwiec 2025 – Zespół Szkół Hotelarsko Turystycznych
Month: czerwiec 2025

Harmonogram egzaminów poprawkowych

Harmonogram egzaminów poprawkowych

SIERPIEŃ 2025 – 26 sierpnia 2025  wtorek

PRZEDMIOT

KOMISJA

IMIĘ I NAZWISKO, KLASA Godzina
MATEMATYKA s. 109

Jolanta Knapik/Małgorzata Michalska

Joanna Dziedziech
Piotr Skowyra

1IE – J.Dziedziech

3TG –  J.Knapik

2I, 2E, 2G, 3G, 3I1- P.Skowyra

8.00 – 8.45 pisemny

9.15 ustny

JĘZYK ANGIELSKI s.111

Małgorzata Michalska

Piotr Guzik

Ewa Kołodziej

Dzioboń Justyna

Król-Józaga Justyna

5A – P.Guzik

1G, 2B, 3G1,  – E.Kołodziej

3I- J.Dzioboń

3G1, 4G – J.Król-Józaga

 

8.00 – 8.45 pisemny

9.00 ustny

ZASADY ŻYWIENIA

Tomasz Matyja

Danuta Gruszczak

Elzbieta Malinek-Kocuba

2G1 – D.Gruszczak 8.00 – 8.45 pisemny

9.00 ustny

 

PRACOWNIA PLANOWANIA ŻYWIENIA I PRODUKCJI GASTRONOMICZNEJ

Tomasz Matyja

Danuta Gruszczak

Elzbieta Malinek-Kocuba

 3G- D. Gruszczak 8.00 – 8.45 pisemny

9.00 ustny

HISTORIA s.115

Tomasz Matyja

Katarzyna Dziewońska-Kachnic

Bernadetta Podsada

1IE, 2T, 4E – K.Dziewońska-Kachnic 8.00 – 8.45 pisemny

9.15 ustny

 

WYCHOWANIE FIZYCZNE Sala Stara

Małgorzata Michalska

Agnieszka Górniak

Daniel Tylka

Radosław Jakubski

1HT – A.Górniak

1ZA – R.Jakubski

2ZB, 3ZB – D.Tylka

8.00 – 8.45 praktyczny

9.00 ustny

 

 

 

SIERPIEŃ 2025 – 27 sierpnia 2025 środa

PRZEDMIOT

KOMISJA

 IMIĘ I NAZWISKO,  KLASA Godzina
MATEMATYKA s. 109

Małgorzata Michalska

Jolanta Knapik

Piotr Dawczak

1HT, 2B, 2G1- J.Knapik

1ZA – P.Dawczak

8.00 – 8.45 pisemny

9.00 ustny

JĘZYK POLSKI s. 112

Tomasz Matyja

Małgorzata Bachleda-Księdzularz

Aleksandra Bort

 1IE, 2T – M.Bachleda-Księdzularz 8.00 – 8.45 pisemny

9.00 ustny

HISTORIA I TERAŹNIEJSZOŚĆ/HISTORIA  s.115

Zdzisław Króżel

Stanisława Gryglak

Szymon Pękala

3G1, 2T, 3TG, 2ZA – S.Gryglak

 

 

8.00 – 8.45 pisemny

9.00 ustny

JĘZYK ANGIELSKI  ZAWODOWY s.113

Małgorzata Michalska

Sebastian Kucharski

Monika Guzik

5A – S. Kucharski

 

8.00 – 8.45 pisemny

9.00 ustny

ADMINISTROWANIE SYSTEMAMI OPERACYJNYMI s.,103

Tomasz Matyja

Paweł Ślusarczyk

Marcin Mirski

 2I –  P.Ślusarczyk 8.00 – 8.45 pisemny

9.00 ustny

GOSPODARKA FINANSOWA-PRACOWNIA

Tomasz Matyja

Małgorzata Michalska

Maria Daniluk

4E – M.Michalska

4E – M.Daniluk

8.00 – 9.30 pisemny

10:00 ustny

JĘZYK NIEMIECKI s.112

Małgorzata Michalska

Joanna Chmielowska

Justyna Kucharska

1G, 1IE  J.Chmielowska

 

 

8.00 – 8.45 pisemny

9.00 ustny

 

 

 


Mistrzostwa ZSHT w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców 2025

Mistrzostwa ZSHT w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców 2025

Od 10 kwietnia do początku czerwca 2025 odbywały się Mistrzostwa ZSHT w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. Do rozgrywek dziewcząt zgłosiło się 8 drużyn . Klasa 5 E wygrała wszystkie swoje mecze i obroniła zeszłoroczny tytuł Mistrza szkoły . Drugie miejsce zajęła klasa 2E/1IR. W kategorii Chłopców startowało 6 drużyn.Pierwsze miejsce zajęła 3 E, drugie miejsce 4 I i trzecie miejsce 2 G/2 G1. Rozgrywki odbyły się pod opieką A. Górniak i L. Lesisza.
Wszystkim gratulujemy !!!

Read more


Job Shadowing – Lizbona

Job Shadowing – Lizbona

Nauczycielka ZSHT z wizytą w Lizbonie – europejskie doświadczenia w hotelarstwie i turystyce

W dniach od 4 do 18 maja 2025 roku nauczycielka naszej szkoły, Barbara Nowaczyk, uczestniczyła w mobilności zagranicznej typu Job Shadowing w Lizbonie (Portugalia), realizowanej w ramach programu Erasmus+. Mobilność odbyła się w ramach projektu nr 2024-1-PL01-KA121-VET-000198904 i była dofinansowana ze środków Unii Europejskiej. Celem wyjazdu było zdobycie wiedzy i praktycznych umiejętności w zakresie hotelarstwa i turystyki poprzez obserwację pracy specjalistów w międzynarodowym środowisku zawodowym.

Read more


Wyjście zawodoznawcze 4a – dawny Litwor

Wyjście zawodoznawcze 4a – dawny Litwor

W dniu 10.06.2025r klasa 4A na zakończenie wizyt zawodoznawczych w ramach lekcji z zajęć praktycznych pod opieką p. Marty Szymlak i p. Zofii Żegleń odwiedziła obiekt przy ulicy Krupówki 40 – dawny Litwor- znajdujący się w samym sercu największych atrakcji .
Dzięki uprzejmości p. dyrektor zobaczyliśmy różne pokoje: twin, double ,studio i apartament , strefę wellness: basen, jacuzzi, sauny, salę konferencyjną oraz restaurację, która serwuje pyszne śniadania i bar z napojami.
Uczniowie dowiedzieli się także ,jak wygląda praca na recepcji ,jakim programem posługuje się obiekt, a także jak zachęcić grupy do przyjazdu za pomocą ofert na różne okresy w roku.

Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie . M.Szymlak ,Z.Żegleń.

Read more


Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin

Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin

6 -8 czerwiec 2025 Zakopane
90 Wolontariuszy ZSHT było zaangażowanych w przygotowanie i przebieg Zjazdu od 5 czerwca do 8 czerwca .

Składam podziękowanie dla każdej osoby za pełne serca zaangażowanie (szczególnie w dni wolne od nauki szkolnej) w przebieg tego ważnego wydarzenia. Dziękuję za bezinteresowność, punktualność, dyscyplinę a szczególnie za bezpieczne prowadzenie zabaw i warsztatów dla dzieci, opiekę podczas wycieczek w góry i innych aktywności, a także za wszystkie inne podejmowane działania.
S. Bogusława Fijołek

Read more


Festiwal Sztafet – 4 czerwiec 2025 roku

Festiwal Sztafet – 4 czerwiec 2025 roku

W dniu 4 czerwca 2025 roku na stadionie Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem odbyły się powiatowe zawody sportowe – FESTIWAL SZTAFET.
Nasi uczniowie wypadli bardzo dobrze. Dziewczyny na 4 x 100 m zajęły I miejsce w składzie: Justyna Słodyczka z kl. I HT, Katarzyna Buńda z kl. I HT, Maria Migiel z kl. I G i Anna Fedro z kl. I G (sztafeta nr 2) a na 4 x 400 m – II miejsce w składzie: Angelika Gruszka z kl. I HT, Joanna Król – Łęgowska z kl. II A, Magdalena Zborowska z kl. II A i Alicja Galica z kl. II T1 (sztafeta nr 7). Chłopcy na 4 x 400 m zdobyli I miejsce w składzie: Patryk Kucharski z kl. III T, Szymon Budz z kl. III T, Maciej Bukowski z kl. III T i Aleksander Głód z kl. IV I (sztafeta nr 9) a na 4 x 100 m – II miejsce w składzie: Oskar Kowalczyk z kl. III E, Szymon Pisarski z kl. II A, Jakub Dukarić z kl. III E i Mateusz Skarzyński z kl. III E (sztafeta nr 4).
Według sumy punktów FESTIWALU SZTAFET zarówno dziewczęta i chłopcy z ZSHT w Zakopanem zajęli I miejsce, jednocześnie zdobywając kolejne punkty do rywalizacji szkół. GRATULUJEMY!!!
Opiekun uczniów: Joanna Kowalów.
Read more


Turniej siatkówki plażowej w Łowiczu

Turniej siatkówki plażowej w Łowiczu

W dniach 3 – 5 czerwca 2025 trzyosobowa reprezentacja szkoły w piłce siatkowej była na turnieju siatkówki plażowej zaprzyjaźnionych powiatów w Łowiczu. Nasi uczniowie zajęli 4 miejsce.
Podczas pobytu młodzież pod opieką Wioletty Dobrowolskiej zwiedzili Łowicz między innymi trzeci w świecie rynek w kształcie trójkąta, Muzeum w Łowiczu, Bazylikę Katedralną, gdzie spoczywają arcybiskupi gnieźnieńscy i prymasi Polski i Litwy. Uczestniczyliśmy też w 12 kilometrowym spływie kajakowym rzeką Bzurą.

Read more


Licealiada Powiatu Tatrzańskiego w piłce nożnej dziewcząt i chłopców

Licealiada Powiatu Tatrzańskiego w piłce nożnej dziewcząt i chłopców

21 maja 2025 na boisku przy TTA obyła się Licealiada dziewcząt i chłopców w piłce nożnej 6 osobowej. W kategorii dziewcząt drużyna ZSHT zajęła pierwsze miejsce, natomiast w grupie chłopców o zwycięstwie zadecydowała ilość strzelonych bramek przeciwnikom zespół ZSHT ostatecznie zajął 2 miejsce. Opiekunami byli R. Jakubski i D.Tylka.
Gratulujemy !!!

Read more


Praktyki zawodowe uczniów ZSHT w Lizbonie

Praktyki zawodowe uczniów ZSHT w Lizbonie

W dniach 4–25 maja 2025 roku grupa 16 uczniów Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Zakopanem miała wyjątkową okazję uczestniczyć w praktykach zawodowych w Lizbonie – stolicy Portugalii i jednym z najpiękniejszych miast Europy.
Wyjazd odbył się w ramach działania „Krótkoterminowa mobilność edukacyjna osób uczących się w ramach kształcenia i szkolenia zawodowego”, realizowanego w programie Erasmus+. Projekt nosi numer: 2024-1-PL01-KA121-VET-000198904 i został dofinansowany ze środków Unii Europejskiej.

Read more


Olimpiada Teologii Katolickiej – wręczenie nagród

Olimpiada Teologii Katolickiej – wręczenie nagród

Uczennica klasy 4T Magdalena Staszel została laureatką diecezjalnego etapu XXXV edycji Olimpiady Teologii Katolickiej. W piątek 6 czerwca 2025 roku w Pałacu Biskupów w Krakowie zostały wręczone pamiątkowe dyplomy i nagrody dla najlepszych uczniów biorących udział w tym konkursie. Razem z Magdą w wydarzeniu wzięła udział katechetka, siostra Joanna Jażdżewska. Serdecznie gratulujemy Magdzie osiągniętego wyniku!
s. Joanna Jażdżewska

Read more


Zakopiański test Coopera

Zakopiański test Coopera

W dniu 28 maja 2025 roku na stadionie Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem odbył się ZAKOPIAŃSKI TEST COOPERA.
Test Coopera to próba wytrzymałościowa nazwana na cześć jej twórcy, amerykańskiego lekarza Kenetha Coopera, polegająca na 12-minutowym nieprzerwalnym biegu. Celem sprawdzianu jest określenie maksymalnej wydolności tlenowej i jest wyznacznikiem kondycji fizycznej. Kondycję fizyczną w zależności od wieku i płci określa się na podstawie pokonanego dystansu.
Read more


Obchody upamiętniające 81 rocznicę rozstrzelania przez Niemców więźniów Palace na Polanie Kuźnickiej

Obchody upamiętniające 81 rocznicę rozstrzelania przez Niemców więźniów Palace na Polanie Kuźnickiej

30 maja 2025 roku w Zakopanem na Polanie Kuźnickiej pod pomnikiem ,,Prometeusz Rozstrzelany” odbyła się uroczystość upamiętni rozstrzelania przez Niemców 20 więźniów z powiatu nowatorskiego. 81 lat temu -30 maja 1944 roku w odwecie za zamordowanie niemieckiego oficera i kierownika obserwatorium na Kasprowym Wierchu Augusta Moltza Niemcy zamordowali na Polanie Kuźnickiej 20 więźniów. Była to jedna z największych egzekucji tym regionie w czasie II wojny światowej.
Read more


Olimpiada „Zwolnieni z teorii”

Olimpiada „Zwolnieni z teorii”

W styczniu-lutym 2025 roku nasi uczniowie z Technikum Viktoria Shuliak (2T1), Aleksandra Walkosz-Kleta (2T1), Maksym Bakuma (4I), Sabina Kowalska (2G1) wzięli udział w Olimpiadzie projektów społecznych „Zwolnieni z teorii” (https://zwolnienizteorii.pl/).
Przy wsparciu nauczyciela z Biznesu i zarządzania Yulii Bakumy wspólnie z Mediateką zorganizowali warsztaty i konkurs dla dzieci z pisania bajek i tworzenia do nich ilustracji oraz nauczyli dzieci mądrze wykorzystywać do tych celów nowe technologie.
Najlepsze prace zostały opublikowane w książce „Bajki Przyszłości”.
Projekt został nagrodzony Brązowym Wilkiem, a uczniowie zostali zaproszeni na reprezentację szkoły na Wielkim finale do Warszawy.
To było bardzo dobre doświadczenie z zarządzania projektami, które przyda się uczniom w ich przyszłej pracy.
Read more