W dniu 28.10.2024 maturzyści z klas 5A, 5T, 5I oraz 5E wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym przez Panią Barbarę Nowaczyk z Panem Michałem Krukiem z firmy pośredniczącej w zatrudnieniu Go4Work, która zajmuje się dostarczaniem kompleksowych rozwiązań w sektorze międzynarodowego i krajowego pośrednictwa pracy. Uczniowie poznali zasady rekrutacji do pracy, specyfikę zatrudnienia w firmie oraz warunki pracy. Mieli okazję zadawać pytania i poznać zasady wynagradzania pracowników. Uczniowie dowiedzieli się, również na czym polega outsourcing. Read more
Miło nam poinformować czytelników, iż w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa do naszej szkolnej biblioteki zakupiono kolejne nowości wydawnicze . Jest to między innymi literatura młodzieżowa, obyczajowa, podróżnicza, kryminały, sagi historyczne, poradniki, fantastyka, kulinaria, biografie i wiele innych.
Zapraszamy do biblioteki szkolnej i czekamy na Was, drodzy czytelnicy!
Bibliotekarze
W ramach lekcji z pracowni turystycznej klasa 4T wraz z opiekunami Panią Joanną Ząbkowską – Para oraz Panią Barbarą Nowaczyk udała się do hotelu Radisson, gdzie spotkała się z supervisorem obiektu. Młodzież zwiedziła restaurację, sale konferencyjne, pokoje i apartamenty hotelowe. Poznaliśmy także aktualne informacje o typach klientów i motywach wyboru przez klientów pobytu w Hotelu Radisson. Dowiedzieliśmy się, z jakimi problemami spotykają się pracownicy hotelu obsługując gości z Bliskiego Wschodu. Uczniowie mieli okazję poznać przybliżone ceny, jakie klienci płacą za pobyt w różnych okresach roku.
W czwartek 10 października odbył się szkolny konkurs z okazji Dnia Papieskiego, do którego przystąpiło 43 uczniów z kilku klas. Uczniowie musieli zmierzyć się z 25. pytaniami dotyczącymi faktów z życia świętego Jana Pawła II oraz fragmentami jego dokumentu na temat chrześcijańskiego sensu ludzkiego cierpienia. Wyniki przedstawiają się następująco:
1. miejsce – ViktoriiaStadnytska (2B)
2. miejsce (ex aequo) – Zuzanna Fatla (5T) oraz Kinga Komperda (5E)
3. miejsce – Oliwia Sowińska (3A)
4. miejsce – Natalia Pańszczyk (3E)
5. miejsce – Maria Galica (4E)
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodki upominek, zaś laureaci zostali nagrodzeni prezentami „z górnej półki”😊
Dziękujemy uczniom, którzy zechcieli wziąć udział w konkursie, i wszystkim gratulujemy!
W dniach od 29.10.2024r. do 19.11.2024r. odbędzie się rekrutacja na praktyki zawodowe w ramach projektu o numerze 2024-1-PL01-KA121-VET-000198904 skierowanego do uczniów klas II, III i IV z Technikum nr 2 oraz dla uczniów Branżowej Szkoły I stopnia
Projekt realizowany będzie w terminie: 05.05.2025r. – 23.05.2025 r.
Miejsce stażu: Lizbona – Portugalia
Instytucją przyjmującą jest firma ETN AGENCY
W ramach projektu zapewniamy:
• atrakcyjne staże w portugalskich przedsiębiorstwach
• transport, ubezpieczenie
• noclegi
• pełne wyżywienie, całodobową opiekę
• atrakcyjny program spędzania czasu wolnego, w tym atrakcyjne wycieczki
• przygotowanie językowe, kulturowe i psychologiczno-pedagogiczne przed wyjazdem
Formularz zgłoszeniowy można pobrać w szkole pok. 108 p. I.
Wypełniony formularz wraz z CV i listem motywacyjnym należy złożyć u p. Magdaleny Kamińskiej pok. 108 do dnia 19.11.2024 r.
dniu 10 października 2024 roku w Sali Obrad w Starostwie Powiatowym w Zakopanem odbył się I etap konkursu historycznego „Podhalańskie, spiskie i orawskie drogi do niepodległości”.
Temat konkursu: „Władysław hr. Zamoyski – gospodarz, patriota, społecznik”.
Uczennice ZSHT zajęły I miejsce.
Zwyciężyła drużyna w składzie:
Aleksandra Depta-Wyczesany klasa 2B
Alicja Galica klasa 2T1
Gabriela Bazińska klasa 2T1 Read more
W dniu 09 października 2024 r. uczniowie klas 2B i 2T wysłuchali wykładu pana Piotra Bąka – Władysław Zamoyski i spór o Morskie Oko.
Spotkanie odbyło się w Urzędzie Miasta Zakopane.
Organizatorem spotkania jest Regionalna Rada Nauczycieli.
W roku 2024 przypada setna rocznica śmierci patrona naszej szkoły Władysława hrabiego Zamoyskiego. Read more
Dnia 11 października 2024 r. odbył się po raz kolejny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglosaskich. W konfrontacji z ‘analogowym’, pisemnym testem uczestniczyło 20 dwuosobowych zespołów. Pytania dotyczyły aspektów historycznych, geograficznych, politycznych i kulturowych krajów anglojęzycznych. Tym razem trzy najlepsze zdjęcia zdobyli:
1. Wojciech Miernik, Mikołaj Molek 5E
2. Kamil Wątor i Tomasz Tokarczyk 3E
3. Zuzanna Naglak, Jakub Kot 2G
Dnia 14 października uczniowie klas mundurowych z Zespołu Szkół Hotelarsko Turystycznych mieli wyjątkową okazję odwiedzić swoją patronacką jednostkę, czyli Wojskowy Ośrodek Szkoleniowo – Kondycyjny w Zakopanem, gdzie poza zajęciami oraz z własnej inicjatywy, przyglądali się z bliska sprzętowi wojskowemu. Poza tym mieli szansę porozmawiać z pilotami i usiąść za sterami oglądanych pojazdów.
Ważnym punktem wizyty była możliwość zwiedzenia śmigłowców Mi-17 i Black Hawk – maszyn, które odgrywają kluczową rolę w działaniach transportowych i ratunkowych. Mi-17 potrafi przewozić do 30 żołnierzy lub 4 tony ładunku, co czyni go niezwykle wszechstronnym w różnych misjach. Natomiast Black Hawk jest ceniony za swoją zdolność do szybkiego transportu żołnierzy i sprzętu oraz efektywność w misjach ratunkowych, a także za zaawansowane systemy awioniki, które zapewniają wysoką precyzję w trudnych warunkach. Te niezapomniane chwile z pewnością będą inspiracją dla nas, wszystkich uczniów, którzy myślą o przyszłości w służbach mundurowych.
Dziękujemy jednostce za serdeczność i wsparcie, Dyrekcji szkoły za zorganizowanie transportu i naszym opiekunom P. Andrzejowi Szczepaniakowi i P. Witoldowi Gizakowi za poświęcenie swojego cennego czasu.
15 października 2024 roku w hali Mosir na Chramcówkach odbyła się Licealiada w koszykówce 3 x 3. Mimo wielkich chęci i zaangażowaniu zawodnicy ZSHT zarówno dziewczynki jak i chłopcy zajęli 3 miejsce. Opiekunami byli R. Jakubski i D. Tylka.
Gratulujemy !!! Read more
18 października 2024 roku nasza szkoła miała zaszczyt zorganizować wydarzenie w ramach Erasmus Days. Była to wyjątkowa okazja do zaprezentowania działań międzynarodowych, jakie realizujemy w ramach programu Erasmus+, a także do podkreślenia współpracy z partnerami zarówno z Polski, jak i zagranicy.
Na wydarzenie przybyli znamienici goście, w tym Bogusława Stępień – Członek Zarządu Powiatu Tatrzańskiego, Zofia Król – Łęgowska Główny Specjalista Wydziału Edukacji i Katarzyna Cudzich – Naczelnik Wydziału Finansowego. Do grona zaproszonych dołączyła również Anna Rogozińska, Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Powiatu Tatrzańskiego, Ewa Styrczula – Księgowa tego samego centrum oraz Karolina Sobańska – Dyrektor Grand Hotel**** Stamary. Wśród obecnych był także Piotr Włosiński – Prezes Zarządu Polskie Tatry, a także Małgorzata Mierczak – Dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych w Zakopanem. Dołączył również Wojciech Pochrzęst, członek zarządu TMS Spartaco Sp. z o.o.
Nasi partnerzy ze Słowacji byli reprezentowani przez Pavola Hudáčka oraz Marka Pajera – Dyrektorów Hotelarskiej Średniej Szkoły Zawodowej oraz opiekunkę młodzieży Michaelę Smoleňákovą. Z Malmo przybył także opiekun grupy, Luis Felipe Gutiérrez.
W dniu 10.10.2024 roku klasa 4T pod opieką Pani Agaty Serwickiej i Pani Joanny Ząbkowskiej – Para udała się do Hotelu Stamary w celu uczestniczenia w Dniu Orawy czyli targach promocji regionu po stronie Słowackiej.
Przedstawiciele branży turystycznej Orawy na swoich stoiskach zaprezentowali, po raz pierwszy w Zakopanem i w takiej formie, oferty atrakcji turystycznych Były to m.in. miejsca noclegowe, spływ Orawą, muzea, oferty SPA i welness oraz ciekawostki z regionu. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z tymi propozycjami, zadawali pytania i nawiązywali kontakty dla przyszłych celów podróży. Przygotowano również degustację kilku potraw słowackich, a dla łasuchów były ciasta I ciasteczka oraz napoje.
Ponadto podczas Dnia Orawy w hotelu Stamary zaprezentowano prototyp fasiągu elektrycznego.
E-fasiąg to pojazd stworzony przez Innovation AG – firmę ze Zgorzelca, która zajmuje się produkcją polskiego samochodu elektrycznego. Słowacy bowiem są zainteresowani tym pojazdem i zamierzają przetestować go w najbliższy weekend w miejscowościach turystycznych. Pojazd jest w stanie przewieźć do 14 osób lub 12 osób i dwa wózki inwalidzkie. Pojazd ten bez problemów podjeżdża pod strome górki. Testowany był w Górach Izerskich, na podjazdach bardziej stromych niż droga do Morskiego Oka – jak twierdził Radosław Górski, mechanik z firmy Innovation AG.
Kolejny rok szkolny, kolejny październik i tradycyjna wycieczka członków Spółdzielni Uczniowskiej „Winien-Ma”. Tym razem odwiedziliśmy dwa kraje – Chorwację oraz Bośnię i Hercegowinę. Pierwszym miastem na naszej trasie był malowniczy Trogir, a kolejnym Split położony w Dalmacji nad morzem Adriatyckim. To drugie co do wielkości miasto Chorwacji pod względem liczby mieszkańców.
Na nocleg dotarliśmy późnym wieczorem do miasteczka Medjugorie w Bośni i Hercegowinie. Tam była nasza baza przez trzy noce. Nowy dzień to nowe atrakcje – miasto trzech kultur czyli Mostar ze słynnym mostem Tureckim . Degustowaliśmy regionalne wyroby – hałwa, rahatlokum oraz tradycyjna kawa po turecku. Odpoczywaliśmy na wodospadami Kravice. Dzień zakończyliśmy wyjściem na Górę Objawień w Medjugorie. Piękna pogoda towarzyszyła nam każdego dnia. Słońce dodawało blasku odwiedzanym miejscom. Do takich należał Dubrownik uważany za perłę Adriatyku. To magiczne miasto wpisane na światową listę UNESCO. Poznaliśmy jego historię tą odległą ale również wydarzenia z przed około trzydziestu lat. Przeszliśmy przez mury obronne otaczające miasto. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy. Ostatniego dnia atrakcją był rejs statkiem i spacer w wodospadach Krka. Koniec zwiedzania i koniec pogody – wracaliśmy w deszczu. Wyjazd zorganizowała opiekunka spółdzielni pani Danuta Larkowska , która była kierownikiem wycieczki. Super grupa wyjazdowa to uczniowie klas 2IR, 3E, 4E i 5E. Drugim opiekunem była pani Danuta Trebunia-Pawlikowska. Wycieczka odbyła się w dniach 06.10 do 11.10 2024 r. Za rok może kolejny wyjazd…
14 października 2024 roku – w poniedziałek odbył się już X Szkolny Rajd szlakiem patrona szkoły Władysława Hrabiego Zamoyskiego. Wzięli w nim udział uczniowie klas pierwszych Technikum nr 2. Wędrowaliśmy różnymi trasami aż do Kuźnic czy też Pustelni Brata Alberta. Każda z grup, posługując się mapą, odnaleźć musiała ważne miejsca, związane z życiem i działalnością Władysława Zamoyskiego oraz jego rodziny. Nazwy, wpisane w krzyżówkę, utworzyły hasło: HERB JELITA – odnoszące się do wzruszającej historii przodków hrabiego. Przy poszczególnych obiektach odczytywaliśmy ze świetnego Przewodnika Z. Moździerza i J. Roszkowskiego (Szlak Zamoyskiego) informację o historii danego miejsca na szlaku.
Wystawę plenerową Nic dla siebie… o Tatrach i innych darach Zamoyskiego dla Polski obejrzeliśmy w ogrodzie willi Oksza.
Dnia 11.10.2024r. klasa IV A TH pod opieką p. Marty Szymlak i p. Zofii Żegleń w ramach lekcji zajęć praktycznych odbyła wizytę zawodoznawczą w niezwykłym miejscu, jakim jest Grand Hotel**** „Stamary” w Zakopanem. Korzystając z uprzejmości p. dyrektor Karoliny Sobańskiej uczniowie mogli zapoznać się z bardzo ciekawą i długą historią obiektu oraz zwiedzić poszczególne działy. Stamary – to miejsce zrodzone z pasji i potrzeby serca. Przez cały czas pobytu w hotelu towarzyszyła nam serdeczna gościnność. Spotkanie rozpoczęliśmy w sali konferencyjnej – czyli w idealnym miejscu na spotkania biznesowe, imprezy integracyjne oraz kameralne zebrania. Następnie udaliśmy się do kawiarni hotelowej, przeszliśmy dalej korytarzem z piękną galerią znanych osobistości, które były gośćmi hotelu. Następnie oglądaliśmy jednostkę mieszkalną z pełnym węzłem sanitarnym, młodzież miała okazję zobaczyć jak wygląda wstawka dla gościa, mini bar, galanteria łazienkowa. W części rekreacyjnej zapoznaliśmy się z wiedzą z zakresu kosmetologii i odnowy biologicznej oraz z ofertą fachowych konsultacji terapeutycznych. W części Wellness& Spa zobaczyliśmy przestronny basen, kameralne jacuzzi, sauny: suchą, parową i infra-red oraz strefę wypoczynku. Zwiedziliśmy siłownię, pokój zabaw dla dzieci STAMARKOWO i oczywiście recepcję, gdzie zrobiliśmy wspólnie z p. dyrektor pożegnalne zdjęcie. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i możliwość pobytu w tym urokliwym hotelu.
Marta Szymlak i Zofia Żegleń. Read more
Na terenie Uniwersyteckiego Szpitala Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego w Zakopanem wybucha pożar, do tego dociera przesyłka z podejrzanym proszkiem, a na koniec jeden ze strażaków czasie akcji zostaje ranny. Tak wyglądał scenariusz ćwiczeń strażackich, w których udział brała nasza młodzież.
W trakcie takich ćwiczeń sprawdzane są procedury na wypadek realnego zagrożenia, np. ewakuacja pacjentów, personelu – także z wykorzystaniem drabiny mechanicznej. W ćwiczeniach wzięło udział ponad 20 zastępów z powiatu tatrzańskiego, Nowego Targu i Krakowa, w sumie ponad 100 strażaków, a także inne służby – Policja, załogi Ratownictwa medycznego i Sanepidu.
Takie ćwiczenia to znakomita okazja dla strażaków, by wyrobić sobie odpowiednie nawyki, które potem będzie można szybko wykorzystać w sytuacji realnego zagrożenia.
Tegoroczne obchody Dnia Papieskiego odbyły się pod hasłem
„Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia”
Przesłanie nawiązuje do papieskiego listu apostolskiego „Salvificidoloris” (O chrześcijańskim sensie cierpienia) oraz listu „Do Moich Braci i Sióstr – ludzi w podeszłym wieku.”
Jan Paweł II uczył, że „szacunek i miłość wobec ludzi w podeszłym wieku jest jedną z najważniejszych cech prawdziwie ludzkiej i dojrzałej cywilizacji”. „W imię najbardziej podstawowej ludzkiej solidarności, tym bardziej w imię miłości bliźniego człowiek stając wobec cierpienia drugiej osoby musi się zatrzymać, wzruszyć, postępując tak, jak biblijny Samarytanin z ewangelicznej przypowieści” .
Nasi Wolontariusze ZSHT kwestowali przy Sanktuarium św. Rodziny w Zakopanem , by wesprzeć materialnie budowany przez nas wszystkich od 24 lat „żywy pomnik” św. Jana Pawła II.
Kwesta zostaje przeznaczona na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. Z programu korzysta ponad 2 tys. uczniów i studentów, w tym 57 osób z Ukrainy. Wsparcie otrzyma też dodatkowo 30 młodych osób z terenów powodziowych.
s. Bogusława Fijołek rscj
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej jak co roku został rozegrany mecz piłki siatkowej nauczyciele kontra uczniowie. Mecz był bardzo zacięty i wyrównany. Piąty set zadecydował o wygranej uczniów 3:2. Za rok rewanż.
Gratulujemy !!! Read more
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej 14 października 2024 r. odbył się turniej ping-ponga. Zmierzyły się drużyny nauczycieli oraz uczniów. Po zaciętych walkach zwyciężyli nauczyciele 28:1. W meczu deblowym drużyna nauczycieli w czterech setach pokonała uczniów (3:1).
W dniu 10.10.2024 roku klasa 4T pod opieką Pani Agaty Serwickiej i Pani Joanny Ząbkowskiej – Para udała się do Hotelu Stamary w celu uczestniczenia w Dniu Orawy czyli targach promocji regionu po stronie Słowackiej.
Przedstawiciele branży turystycznej Orawy na swoich stoiskach zaprezentowali, po raz pierwszy w Zakopanem i w takiej formie, oferty atrakcji turystycznych Były to m.in. miejsca noclegowe, sływ Orawą, muzea, oferty SPA i welness oraz ciekawostki z regionu. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z tymi propozycjami, zadawali pytania i nawiązywali kontakty dla przyszłych celów podróży. Przygotowano również degustację kilku potraw słowackich, a dla łasuchów były ciasta I ciasteczka oraz napoje.
Ponadto podczas Dnia Orawy w hotelu Stamary zaprezentowano prototyp fasiągu elektrycznego.
E-fasiąg to pojazd stworzony przez Innovation AG – firmę ze Zgorzelca, która zajmuje się produkcją polskiego samochodu elektrycznego. Słowacy bowiem są zainteresowani tym pojazdem i zamierzają przetestować go w najbliższy weekend w miejscowościach turystycznych. Pojazd jest w stanie przewieźć do 14 osób lub 12 osób i dwa wózki inwalidzkie. Pojazd ten bez problemów podjeżdża pod strome górki. Testowany był w Górach Izerskich, na podjazdach bardziej stromych niż droga do Morskiego Oka – jak twierdził Radosław Górski, mechanik z firmy Innovation AG.
W dniu 10.10.2024r. klasa 2A pod opieką wychowawcy p. Marty Szymlak i p. Witolda Gizaka udała się na jednodniową wycieczkę autokarową do Wadowic oraz Zatoru. W Wadowicach celem zwiedzania było Muzeum Dom Rodzinny Ojca Św. Jana Pawła II. To tu wszystko się zaczęło. Read more
W czwartek 10 października 2024 na lotnisku w Nowym Targu odbyły się Mistrzostwa Małopolski w sztafetowych biegach przełajowych . Do finałów wojewódzkich awansowały tylko zwycięskie drużyny z poszczególnych powiatów. W kategorii chłopców drugie miejsce zajęła drużyna ZSHT, która straciła tylko 0,3 sekundy do Liceum Ogólnokształcącego z powiatu Krakowskiego.
Opiekunem był Daniel Tylka.
Gratulujemy !!!! Read more
W dniach 27-28 września 2024 odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Zamoyski! Nie zasypiaj sprawy” – działalność hrabiego Władysława Zamoyskiego dla Polski. Celem konferencji było upamiętnienie Władysława Zamoyskiego i przypomnienie Jego zasług.
Organizatorami konferencji byli: Tatrzański Park Narodowy, Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego oraz Fundacja „Zakłady Kórnickie”.
W dniu 27 września w konferencji uczestniczyli uczniowie ZSHT. Władysław hrabia Zamoyski, któremu poświęcona była konferencja, jest patronem Zespołu Szkół Hotelarsko Turystycznych w Zakopanem. Uczestnicząc w konferencji mogliśmy na nowo odkrywać postać hrabiego Zamoyskiego- Jego wkład w kulturę, naukę, gospodarkę, rozwój przyrody.
W dniu 27 września wygłoszonych zostało 10 wykładów:
• „Z surowością gorącej miłości”. O wychowaniu i edukacji Władysława hr. Zamoyskiego (1853 – 1924)- Krzysztof Rataj, Biblioteka Kórnicka Polskiej Akademii Nauk,
• Biblioteka Kórnicka pod opieką hr. Władysława Zamoyskiego- dr hab. Magdalena Biniaś-Szkopek prof. UAM, Biblioteka Kórnicka Polskiej Akademii Nauk,
• Władysław Zamoyski na tatrzańskich ścieżkach św. Franciszka- dr hab. Wiesław Ratajczak prof. UAM, Uniwersytet im Adama Mickiewicza,
• Instytut Dendrologii PAN – wypełnienie testamentu Władysława hr. Zamoyskiego- prof. dr hab. inż. Andrzej M. Jagodziński, Instytut Dendrologii Polskiej Akademii Nauk,
• Arboretum Kórnickie- dar Władysława hr. Zamoyskiego- dr inż. Kinga Nowak, Instytut Dendrologii Polskiej Akademii Nauk,
• Lasy tatrzańskie w okresie sporu granicznego o Morskie Oko- dr inż. Paweł Skawiński,
• Od buczyny do świerczyny. Historia lasów tatrzańskich w dobie Władysława Zamoyskiego- dr inż. Tomasz Skrzydłowski, Tatrzański Park Narodowy,
• Z powinności dla ojczyzny i narodu. Działalność Władysława Zamoyskiego wobec dokonań Włodzimierza Dzieduszyckiego- dr Magdalena Kwiecińska, Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego,
• Spór o Morskie Oko okiem geodety- Piotr Bąk,
• Decyzje graniczne sądu polubownego w Grazu, czyli co nowego można powiedzieć o wyroku z 13 września 1902 roku- prof. Jacek Matuszewski, Uniwersytet Łódzki.
W uznaniu „wielkich zasług i życia oddanego w całości Narodowi Polskiemu, które również dziś stanowią wzór nowoczesnej patriotycznej postawy i poświęcenia dla dobra wspólnego” Senat X kadencji ustanowił rok 2024 Rokiem Władysława Zamoyskiego.
„Majątku, jaki mi Bóg w ręce oddał nigdy nie uważałem za własność moją, lecz za własność Polski, w czasowem mojem posiadaniu, własność, z której mi uronić niczego nie wolno, która Ojczyźnie jedynie, a nie mnie służyć ma” Władysław Zamoyski
03 października 2024 roku minęła 100 rocznica śmierci tego Wielkiego Polaka, który całe swoje życie poświęcił służbie Polsce.
Dnia 8 października 2024 roku klasa 4A, pod opieką pani Zofii Żegleń i pani Marty Szymlak, w ramach zajęć praktycznych udała się do Ośrodka Wypoczynkowego Start w Zakopanem, przy ulicy J. Piłsudskiego 22. Manager obiektu, pan Jakub, przedstawił nam wiele interesujących informacji dotyczących działalności ośrodka. Mieliśmy przyjemność zwiedzić różne jednostki mieszkalne oraz poznać ofertę i program recepcyjny. Obiekt dysponuje nowymi salami gier i zabaw dla dzieci i młodzieży, usytuowanymi na parterze, w pobliżu recepcji. Dla miłośników książek, szachów i gier planszowych przygotowano także przytulne miejsce w holu.
Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas oraz możliwość zwiedzenia Ośrodka Wypoczynkowego.
We wtorek, 1 października, na górnej Równi Krupowej odbyły się Jesienne Sztafetowe Biegi Przełajowe zorganizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W zawodach udział wzięli uczniowie z Powiatu Tatrzańskiego. Sztafeta składała się z sześciu zawodników, każdy z nich miał do pokonania 850 metrów. W kategorii mężczyzn bezkonkurencyjna okazała się sztafeta Hotelarza, pokonując Ogólniak i Budowlankę, awansowali do zawodów wojewódzkich, które odbędą się w Nowym Targu. Dziewczęta z ZSHT niestety uległy Ogólniakowi i Budowlance. Opiekunami byli L. Lesisz i D. Tylka.
W dniu 19.09.2024 roku klasa 4T pod opieką Pani Barbary Nowaczyk i Pani Joanny Ząbkowskiej – Para udała się na lekcji pracowni turystycznej do Hotelu Aries Zakopane. Read more
25.09.2024 na górnej Równi Krupowej odbyła się Szkolna Liga Sportów Letnich w biegach przełajowych. Uczestnicy mieli do pokonania dystans 1300 metrów. Dobrze spisali się uczniowie ZSHT w kategorii dziewcząt 2 miejsce zajęła Alicja Galica 4 miejsce była Anastazja Wesołowska, 7 była Angelika Gruszka. W kategorii chłopców czwarty był Patryk Kucharski, szósty Konieczko Maksymilian, dziewiąty Bukowski Maciej. Opiekunami byli W. Dobrowolska i J. Kowalów
Gratulujemy !!!
W piątek, 27 września 2024 roku piątek, Młodzież z klasy 2B i 3G1
służyła pomocą kelnerską podczas Powiatowego Dnia Seniora w Białym Dunajcu.
Przy dobrym humorze w radosnej atmosferze folkloru podhalańskiego młodzież ZSHT usługiwała Seniorom, których było około 400 osób. Kontakt z Seniorami oraz służba dla nich wypełniła serca młodzieży jeszcze wigorem do życia.
Można śmiało powiedzieć, że cytat „Pomagając innym, pomagasz i sobie” stał się tego dnia rzeczywistością.
Serdecznie Dziękujemy za WIELKIE SERCE
s. Bogusława Fijołek
W naszej szkole, 26 września 2024 roku, odbył się wyjątkowy kiermasz charytatywny, zorganizowany przez klasę 5E, mający na celu wsparcie osób dotkniętych powodzią.
Wydarzenie to spotkało się z ogromnym zainteresowaniem i pozytywnym odzewem ze strony uczniów oraz nauczycieli, za co serdecznie dziękujemy. Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej udało nam się zebrać kwotę 5870,27, która została przekazana dla Powodzian na konto Stowarzyszenia Rozwoju Podtatrza z siedzibą w Poroninie. Stowarzyszenie przekaże nasz dar dla konkretnej rodziny dotkniętej powodzią.
Szczególne podziękowania kierujemy do siostry Bogusławy Fijołek, która wsparła nas w organizacji tego wydarzenia. Również dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali pyszne ciastka i inne smakołyki. Mamy nadzieję, że wszystkim uczestnikom kiermaszu nasze wypieki przypadły do gustu i umiliły czas spędzony w szkole.
Dzięki Wam, nasza akcja była nie tylko udana, ale także pokazała, jak ważna jest solidarność i wsparcie w trudnych chwilach. Razem możemy więcej!
Uczennice klasy 5E Baniowska Karolina i Górnik Patrycja oraz s. Bogusława Fijołek
W dniu 27.09.2024r. klasa 4A pod opieką p. Marty Szymlak udała się na kolejne już wyjście zawodoznawcze w ramach lekcji z zajęć praktycznych do Ośrodka Szkoleniowo Wypoczynkowego „Dafne” w Zakopanem. Odbyliśmy spotkanie z panem kierownikiem Grzegorzem Buczulskim, który udzielił nam imformacji na tematy takie jak: zatrudnienie w obiekcie, praca w zespole, jakiego typu”goście” korzystają z usług Ośrodków Szkoleniowo-Wypoczynkowych „Dafne”w Zakopanem. OSW Dafne jest położony w atrakcyjnej lokalizacji, zaledwie 350 m od dworców PKP i PKS oraz 700 m od Krupówek. Pan kierownik opowiedział o tym, że Dafne to trzy budynki, w których przygotowano łącznie ponad 200 miejsc dla Gości. Poza pokojami jedno-, dwu-, trzy- oraz czteroosobowymi, można również wynająć pokoje typu studio i komfortowe apartamenty. Wszystkie są wyposażone w łazienki i TV. Ośrodek oferuje pyszne całodzienne wyżywienie oparte na kuchni polskiej i regionalnej. Dla Gości przygotowano wiele atrakcji jak możliwość zagrania w tenisa stołowego, wypożyczenia kijków do nordic walking czy sprzętu do gry w badmintona, a na dzieci czeka bawialnia i plac zabaw. We wszystkich budynkach dostępny jest Internet WiFi, a parking przy ośrodku jest ogrodzony i zamykany, przystosowany również dla autokarów.Poza pobytami indywidualnymi, ośrodek chętnie przyjmuje grupy. Można tu zorganizować konferencje, zjazdy i bale, a także rodzinne imprezy okolicznościowe, jak chrzciny, komunie i wesela.Dla Gości są przygotowywane atrakcyjne pakiety i oferty specjalne oraz imprezy okazjonalne jak andrzejki i bal sylwestrowy. Bardzo dziękujemy za miłe przyjęcie i pokazanie jednostek mieszkalnych.